Сборная забрави какво е победа, Черчесов с антирекорд (видео)

Русия и Турция завършиха 1:1 в приятекски мач, игран в Москва. Това беше последна проверка за Сборная преди началото на световното първенство, на което страната е домакин. Александър Самедов откри резултата в 35-ата минута, но през второто полувреме Юнус Мали изравни. По този начин руснаците нямат победа в седми пореден мач под ръководството на Станислав Черчесов и той вече е притежател на антирекорда за най-продължителна серия без успех начело на националния тим. По 6 мача без победа записаха Анатолий Бишовец през 1998 година и Леонид Слуцкий през 2016-а.

Преди почивката и двата тима създадоха по няколко голови положения. Домакините успяха да поведат в 35-ата минута след красива комбинация между Алан Дзагоев и Самедов, който технично прехвърли вратаря за 1:0.

Турция изравни след час игра благодарение на Юнус Мали. Той овладя дълъг пас от собствената половина, напредна и стреля точно до гредата, като не остави шансове на Игор Акинфеев.

За турците това беше първи гол във вратата на Сборная след 8 мача, в които нито веднъж не се бяха разписвали срещу този съперник.

"Направихме крачка напред в сравнение с двубоя срещу Австрия. Не се съмнявам, че на световното първенство ще дадем на нашите привърженици това, което искат", заяви оптимистично след срещата Черчесов.

Руснаците са в една група със Саудитска Арабия, Египет и Уругвай.

РУСИЯ - ТУРЦИЯ 1:1 (1:0)