Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Вашингтон се доближи на победа от първа купа "Стенли"

Вашингтон се доближи на победа от спечелването на първата си купа "Стенли", след като разгроми гостуващия Лас Вегас с 6:2 и поведе с 3:1 успеха във финалната серия за трофея в Националната хокейна лига.

Евгени Кузнецов се отличи с четири асистенции, Никлас Бекстрьом добави три асистенции, а Ти Джей Оши допринесе с гол и две асистенции за столичани. Вратарят Брейдън Холтби завърши с 28 спасявания.

Джеймс Нийл и Райли Смит вкараха за гостите, а Марк-Андре Флюри спаси 17 изстрела, но Лас Вегас допусна трета поредна загуба, колкото имаше общо в първите три кръга на плейофите.

Оши откри резултата малко преди средата на първата третина, а до края й Том Уилсън и Деванте Смит-Пели направиха разликата класическа.

Джон Карлсон реализира за 4:0 към края на втората част при числен превес и до голяма степен предреши мача.

Нийл и Смит върнаха две попадения до 12:26 минута на третия период, но надеждите на гостите за рядък обрат продължиха само 73 секунди,когато Михал Кепмни вкара за 5:2. Малко повече от минута преди края Брет Конъли оформи успеха при числен превес.