Без победител между големите отсъстващи от Мондиал 2018

Италия и Холандия завършиха 1:1 в контрола. Симоне Дзадза даде аванс на домакините в 67-ата минута, а в края на мача друга резерва - Нейтън Ейк, изравни за "лалетата". Италианците играха с човек по-малко от средата на второто полувреме заради червен картон на Доменико Кришито.

Двубоят на "Алианц Стейдиъм" беше своебразно дерби между двата най-именити отбора, които не успяха да се класират за финалите на световното първенство. Късното изравнително попадение на гостите запази тенденцията и Италия за 4-и пореден път направи 1:1 в Торино. Предишните три пъти този резултат бе постигнат срещу Англия, Испания и Македония.

За Италия това беше поредна проверка под ръководството на новия селекционер Роберто Манчини, който изпробва различни тактически варианти и дава шанс за изява на широк кръг футболисти. "Адзурите" победиха с 2:1 Саудитска Арабия в дебюта на Манчини, но след това загубиха от Франция с 1:3.

Тази вечер с капитанската лента излезе Лоренцо Инсиние, което беше перфектен подарък за 27-ия рожден ден на крилото на Наполи. Андреа Белоти и Симоне Верди бяха другите нападатели в стартовия състав на домакините, а в средата на терена си партнираха Браян Кристанте, Жоржиньо и Джакомо Бонавентура.

Холандците също излязоха с доста различна единайсеторка в сравнение с равенството срещу Словакия преди няколко дни. На пейката останаха Куинси Промес, Кевин Строотман и Стефан де Фрай, а в предни позиции действаха Райън Бабел и Мемфис Депай.

Италия беше по-добрият отбор до почивката и пропусна да поведе. Още в 3-ата минута Белоти прати топката в мрежата, но голът му беше отменен заради засада. Домакините стигнаха до доста статични положения, които бяха изпълнявани от Верди. Звездата на Болоня създаде немалко проблеми на холандската защита. След негово прострелно центриране топката стигна до Кристанте и той я насочи към вратата, но Яспер Силесен изби с крак.

Не след дълго Белоти се озова на чиста позиция след пас на Инсиние, но стреля право в стража на "лалетата". Инсиние се прояви и с хубаво подаване към Верди, но той също не успя да открие резултата. След един от многото корнери Доменико Кришито стреля опасно с глава, но Рууд Вормер изби от самата голлиния.

Холандците се активизираха след почивката. В 51-ата минута рикошет в Кришито едва не доведе до автогол, а после Депай сстреля с глава, но не затрудни Матия Перин. В 67-ата минута появолият се на терена малко по-рано Дзадза изпревари Вирджил ван Дайк след чудесен пробив и центриране на Федерико Киеза, за да открие за "Скуадра адзура".

Секунди след гола Кришито остави домакините в намален състав. Левият бек фаулира откъсналия се Райън Бабел и Владислав Безбородов му вдигна червен картон. Мемфис Депай отрави много коварен удар от статичното положение, но Перин внимаваше и изби.

"Лалетата" натиснаха и имаха две възможности да изравнят, от които не се възползаха. В 88-ата минута обаче Стивън Бергуис центрира на далечната греда към Нейтън Ейк, който надскочи Матия Де Шилио и оформи крайното 1:1.

ИТАЛИЯ - ХОЛАНДИЯ 1:1 (0:0)