Сърбия загуби от Чили в Австрия (видео)

Отборът на Сърбия загуби с 0:1 от Чили в контролен мач, изигран на “Меркур Арена” в Грац, Австрия. Двубоят срещу шампионите на Южна Америка беше първата от двете контроли на австрийска земя за западните ни съседи преди световното първенство в Русия, което стартира на 14 юни. Сърбите са в много тежка предварителна група заедно с отборите на Бразилия, Швейцария и Коста Рика.
В събота е генералната репетиция на селекцията на треньора Младен Кръстаич, като съперник на “плавите” ще бъде Боливия. И двата отбора запазиха звездите си и излязоха с експериментални състави.
Двубоят вървеше към 0:0, но чилийците стигнаха до успеха в 88-ата минута, когато Марипан с глава прониза вратата на Владимир Стойкович след изпълнение на ъглов удар. Като цяло чилийците бяха по-добрият отбор на терена и заслужено стигнаха до успеха, след като преди това направиха няколко пропуска, а веднъж и Стойкович се прояви отлично.
Сърбите имаха претенции за дузпа в 56-ата минута, когато Митрович падна в наказателното поле, но съдията даде знак играта да продължи.