Страхотен обрат на Давид срещу Голиат в “Ролан Гарос”

Един от най-ниските тенисисти в световния тур Диего Шварцман за първи път в кариерата си осъществи обрат от 0:2 до 3:2 сета и елиминира гиганта Кевин Андерсън, за да стигне първия си четвъртфинал на “Ролан Гарос”. Следващият му противник ще бъде Рафаел Надал, който има има пет победи в пет мача срещу аржентинеца.

Мачът бе прекратен поради тъмнина, а във втория ден аржентинецът бе далеч по-боеспособен и конкурентен на машината за асове от РЮА, който взе безпроблемно първите два сета с 6:1, 6:2. След това обаче Шварцман демонстрира биткаджийския си характер и показа, че типичният му за клей стил може да се окаже непреодолим за “агресора” Андерсън.

Шварцман надделя със 7:5, 7:6(0) и 6:2, като ироничното бе, че завърши двубоя с ас, а при една от почивките в третия сет се оплака на съдийката на стола, че съперникът му постоянно празнува вербално точките си. Според аржентинеца е било неуважително Андерсън да говори и да се надъхва след грешка на противника.

Андерсън доминираше изцяло в първите два сета, а в третата част допусна пробив, сервирайки за победата. Шварцман стигна до успеха в третия сет, след като направи серия от четири поредни гейма в края. В четвъртия сет Андерсън отново сервираше за победата при 5:4, но допусна пробив, след което в тайбрека Шварцман не загуби нито една точка. Двамата започнаха решителната пета част с пет пробива в пет гейма, но след 2:2 Шварцман взе четири поредни гейма и стигна до крайната победа.