Кербер перфектна по пътя към 1/4-финалите

Германката Анжелик Кербер се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. Бившата номер 1 в света победи представителката на домакините и седма поставена Каролин Гарсия с 6:2, 6:3 за 67 минути.
Германката нямаше никакви проблеми в двубоя. Във втората част тя поведе с 5:1 и пропусна четири мачбола. Гарсия спечели сервис гейма си и направи пробив в следващия за 3:5. В деветия гейм Кербер взе подаването на съперничката си и затвори двубоя при петия си мачбол. В спор за място на полуфиналите Анжелик Кербер ще играе срещу номер 1 в световната ранглиста Симона Халеп (Румъния), която по-рано днес разгроми Елизе Мертенс (Белгия) с 6:2, 6:1.
Халеп, която загуби финала в Париж през 2014 година, все още няма титла от Големия Шлем в кариерата си. 30-годишната Кербер спечели трофеите от Откритото първенство на Австралия и на САЩ през 2016 година.