Петър Петров завърши 21-и в Матърли Бейсин

Петър Петров (България, Редмото Хонда) завърши на 21-о място Гран при на Великобритания от световния шампионат по мотокрос, а Джефри Херлингс (Холандия, Ред Бул КТМ) записа нова двойна победа.

Петров не успя да завърши първия манш, но във втория се класира на 18-о място и спечели три точки за генералното класиране. В него българинът се намира на 23-а позиция с 35 точки и пет по-малко от френския национал за Купата на нациите Беноа Патюрел.

Джефри Херлингс спечели шеста двойна победа от девет кръга през сезона, след като изпревари на два пъти Антонио Кайроли (Италия, Ред Бул КТМ) в края. В първото състезание лидерът в класирането излезе пред своя съотборник пет обиколки преди финала и завърши с аванс от 10.188 секунди, а във втория старт го изпревари в последния тур на британското трасе.

След двамата пилоти на Ред Бул КТМ на подиума се качи Ромен Февр (Франция, Ямаха).

Лидерът в класирането Паулс Йонас (Латвия, Ред Бул КТМ) спечели и двата манша в клас МХ2 пред Хорхе Прадо (Испания, Ред Бул КТМ). Трети завърши Клавин Фландерен (РЮА, Хонда).