Масов бой на “Герена” в директния сблъсък за титлата при юношите (видео + снимки)

Масово сбиване едва не доведе до прекратяване на мача от последния кръг на столичната Зона за юноши старша възраст (р. 1999-2000 г.) между Левски и Локомотив (София) - 3:1.

Двубоят между втория и първия на помощния терен на “Герена” бе пряк сблъсък за титлата. Само победа устройваше Левски.

В 33-тата минута при 2:0 се случиха рядко виждани сцени дори за българския футбол. При нарушение за “сините” в центъра се стигна до блъскане, налитане, провокации, закани и в крайна сметка до масов бой.

Двубоят бе прекъснат за 15-ина минути, а в това време играчи се биха в няколко мелета. На терена навлезе публика, охрана, треньорите, резервите... В един момент положението почти излезе от контрол, когато получилите червени картони Християн Бориславов (Левски) и Георги Манев (Локомотив) си налетяха на излизане от игрището (на снимката най-горе).

А ситуацията се изостри, след като реферът изгони двамата.

Така започна всичко.

Обсъждането дали срещата да продължи отне минути и не беше взето лесно. Пристигнаха още охранители.

Вратарят на Локо Васил Вълчев понесе удари от футболисти на домакините. Той и негови съотборници също не останаха длъжни.

След събеседване на терена, продължило няколко минути, съдиите, начело с главния Васил Минев и делегата Пандо Кобуров, който работи в зоналния съвет на БФС София, решиха срещата да се доиграе.

Нервната обстановка продължи до края на срещата, но поне не се стигна до други ексцесии.

Головете реализираха Иван Калайджийски (22-ата), Християн Бориславов (24-ата) и Петър Иванов (39-ата), както и Красимир Милошев за гостите в 71-ата.

В 60-ата Даниел Василев пропусна дузпа за “сините”, влезлият на почивката резервен вратар на "железничарите" Георги Стойков отрази удара, а после изби и добавка.

Мачът започна доста биткаджийски откъм единоборства и чисто футболни сблъсъци по целия терен.

В началото Иван Калйджийски не успя да намери опразнената врата на Локо след кратко разбъркване. Най-чистата ситуация за Локо бе при отнета топка в полето на домакините и бърза акция, при която Андрей Виденов изскочи сам срещу Христо Лалев отдясно, но не успя да го преодолее.

В 22-ата след центриране на "син" футболист отдясно топката стигна до Християн Бориславов, той обработи топката отлично и даде пас зад защитата на Левски на капитана Калайджийски, който откри. Гостите имаха претенции за засада.

Не мина много време и Левски удари втори път. Този път се стигна до груба грешка в защитата на Локомотив, Бориславов преодоля стража Вълчев и удвои.

Нервите ескалираха и дойде ред на описания по-горе екшън.

След подновяването на играта вратарят на "железничарите" сбърка отново и Петър Иванов го наказа - 3:0.

След почивката включилият се активно от скамейката Карим Езедине удари греда, а Даниел Василев направи пропуск от чиста ситуация.

В 59-ата минута Васил Печев изработи дузпа за Левски, ала Георги Стойков спаси интригата след недоброто изпълнение на Василев.

Тя се върна донякъде в 71-ата с гола на Красимир Милошев. До края обаче Локомотив само още веднъж застраши Христо Лалев, а Левски имаше повече ситуации. Павлин Чиликов удари греда.

Съдията вдигна общо осем жълти картона, цяло чудо е, че нямаше още червени.

Жалко, на мача имаше доста публика, двубоят започна обещаващо и със заряд.

След срещата Левски U19 беше награден с шампионска купа, а трофей имаше и за Локомотив U19.

Левски - Локомотив (Сф) 3:1

1:0 Иван Калайджийски (22), 2:0 Християн Бориславов (24), 3:0 Петър Иванов (39), 3:1 Красимир Милошев (71);

Левски: Христо Лалев, Георги Павлов, Павлин Чиликов, Константин Иванов (Никола Борисов), Васил Димитров (Карим Езедине), Иван Калайджийски-капитан, Васил Печев, Петър Иванов (Гален Ненов), Емил Трендафилов, Християн Бориславов, Даниел Василев (Петър Златинов);

Треньор: Георги Тодоров

Локомотив (София): Васил Вълчев (Георги Стойков), Гюней Юсеин, Георги Манев, Николай Данаилов, Кони-Калоян Великов (Георги Христов), Красимир Милошев, Антонио Стойков-капитан, Андрей Виденов, Тодор Станкушев (Стилиян Маринов), Кристиян Наков, Даниел Алексиев;

Треньор: Ради Георгиев

Съдии: Васил Минев, Димитър Влъчков, Боян Станчев (от София);

Делегат на БФС: Пандо Кобуров

Жълти картони: Васил Димитров, Павлин Чиликов, Даниел Василев, Петър Иванов (Левски); Кони-Калоян Великов, Красимир Милошев, Кристиян Наков, Николай Данаилов (Локомотив);

Червени картони: Християн Бориславов (Левски); Георги Манев (Локомотив);

София, ст. “Георги Аспарухов”, помощен терен, 200 зрители.