Зверев спечели трети пореден петсетов дуел и стигна 1/4-финал на "Голям шлем"

Поставеният под номер 2 Александър Зверев спечели трети пореден петсетов трилър на “Ролан Гарос” и за първи път в кариерата си се класира на четвъртфинали на “Голям шлем”. Германецът срази Карен Хачанов с 4:6, 7:6(4), 2:6, 6:3, 6:3 и стана най-младият участник на тази фаза на "Шлем" от 2009-а (Хуан Мартин дел Потро) след битка, продължила 3 часа и 32 минути.
Мачът можеше да завърши в три сета и с различен победител, но в четвъртия сет Зверев смени тактиката и започна да залага на грешки на съперника, което му донесе успех. В последния сет 21-годишният германец бе подчертано по-добрият играч на корта и съответно заслужено стигна до победата, докато Хачанов изпусна моментите да приключи двубоя в своя полза доста по-рано.
Следващият противник на Зверев ще бъде Доминик Тийм, който елиминира Кей Нишикори в четири сета.