Банско изпусна Хебър и сериозна премия в последната секунда

Банско изпусна да победи за самочувствие втория в класирането на югозападната Трета лига Хебър, завършвайки 2:2 в последния мач от сезона. С хикса "козлите" изпуснаха и отборна премия, обещана от клубната управа при класиране на четвърто място. За това обаче сериозна вина има и реферът от Перник Мартин Спасов.

Домакините дръпнаха напред в резултата с гол в 34-aта минута. След заучено положение на пряк свободен удар на Владимир Кабранов, Смаил Креболиев от близо вкара за 1:0. Последваха пропуски на Кабранов и Любо Витанов. В 65-aта минута след грешка в защитата на домакините Атанас Велев-Крауч изравни.
Последва нов натиск на Банско и в 78-aта минута Георги Фикийн отново даде аванс на своя отбор. Броени секунди преди края на редовното време съдията Мартин Спасов реши, че трябва да отсъди несъществуваща дузпа за игра с ръка, от която Хебър изравни чрез Стефан Лачов.
Жертва на груповия протест на домакините стана ветеранът Любомир Витанов, който получи червен картон малко преди края на срещата, след като му бяха отсъдени набързо пресилено две официални предупреждения.