Хорхе Мартин с трета победа за сезона в клас Moto3

Испанецът Хорхе Мартин с Honda спечели състезанието за Гран При на Италия в клас Moto3, шести кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм. Мартин беше най-бърз на пистата "Муджело" с 39:20.810 минути като записа трети успех за сезона и общо четвърти в кариерата си. 20-годишният испанец се върна на победния път, след като не успя да завърши предишните два старта от кампанията.
В изключително оспорваната надпревара днес призовата тройка беше определена с фотофиниш, като Мартин изпревари само с 19 хилядни от секундата лидера в генералното класиране Марко Бецеки с КТМ, а друг италианец Фабио Ди Джанантонио с Honda се нареди трети на 43 хилядни от секундата. Бецеки остана на върха за сезона с 83 точки. Мартин вече е втори с 80 точки, а Ди Джанантонио е трети със 75.