Димитров и Пеев също покриха норматив за участие на ЕП в Берлин

Спринтьорите Инна Ефтимова, Денис Димитров и Петър Пеев покриха норматив за участие на Европейското първенство по лека атлетика в Берлин през август. Това стана на международния турнир "Самарско знаме" в Стара Загора. Ефтимова спечели финала на 100 метра с 11.35 секунди, с 15 стотни от секундата под изискването за квота за континенталния шампионат.

В същата дисциплина при мъжете атлетите целяха време в рамките на 10.35 секунди, като Димитров спечели с 10.29 секунди, а Пеев остана втори с личен рекорд от 10.35 секунди.

В бягането на 400 метра триумфира Мохамед Алнур (Катар) с 47.53 секунди, а от българите най-добре се представи Стефан Стефанов, който остана втори с 49.10 секунди.

На 3000 метра Иван Попов спечели с 8:35.19 минути, като изпревари само с 81 стотни от секундата в оспорвана надпревара Сава Тодоров.

Румен Димитров триумфира на троен скок с 16.22 метра, а Валентин Цветков беше най-добър на копие с 63.30 метра.

При жените на 400 метра първа финишира Радостина Стоянова с 54.73 секунди, а на 400 метра с препятствия най-бърза беше Кристина Борукова с 59.96 секунди.

Ветеранката Венелина Венева триумфира на скок височина със 180 сантиметра, а на скок дължина Габриела Петрова спечели с 6.42 метра.

Европейската вицешампионка в зала от Белград 2017 Радослава Мавродиева триумфира убедително на гюле с 18.60 метра. Това беше най-добър резултат за Мавродиева от 2013 година, когато на 19 май постави личния си рекорд от 18.67 метра в Бургас. Тя отдавна има покрит норматив за Евро 2018 в Берлин.