Вашингтон поведе на Лас Вегас във финала на НХЛ (видео)

Вашингтон спечели първото си домакинствоо от финалната серия за купа "Стенли" с 3:1 срещу Лас Вегас и поведе с 2:1 победи в спора за титлата в Националната хокейна лига. Александър Овечкин, Евгени Кузнецов и Девант Смит-Пели се разписаха за Вашингтон, а вратарят Брейдън Холтби отрази 21 удара за успеха. Кунзецов, който не завърши втория мач заради травма, добави и асистенция, а Джей Бийгъл допринесе с две асистенции. Томаш Ношек вкара за дебютанта в лигата Вегас, а Марк-Андре Флюри направи 23 спасявания, но тимът допусна поредни загуби за първи път в плейофите.

Овечкин изведе Вашингтон напред в 1:10 минута на втората част с 14-ия си гол в елиминациите, с което изравни клубния рекорд на Джон Дрюс от 1990 година. В 12.50 минута на третината Кузнецов удвои с 12-ото си попадение в плейофите. Ношек върна интригата в 3:29 минута на третия период, но Смит-Пели реши всичко 6:07 минути преди края.

Вашингтон за последно игра на финал за купа "Стенли" през 1998 година, когато загуби с 0:4 от Детройт.
Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), финална серия за купа "Стенли" (играе се до 4 победи от 7 мача):

Вашингтон - Лас Вегас - 3:1
* Вашингтон води с 2:1 победи в серията