Марек изцяло с местни момчета завърши сезона с равенство

Марек направи равенство 0:0 с Чавдар (Етрополе) в последния си мач за сезона в Югозападната Трета лига. Двата тима изиграха едно приятно за гледане първо полувреме, в което добри ситуации за гол се откриха пред Николай Ганчев и Росен Йорданов. През втората част, в 66-та минута Джордж Николов шутира от воле над вратата. Малко по-късно несъществуваща засада, вдигната в ущърб на Марек, пък вдигна градуса на напрежението на терена.

Златният шанс за Чавдар дойде в последната минута, когато Иван Мишев получи топката сам в наказателното поле. Ударът му обаче бе отразен с котешки рефлекс от Костадин Гоцев и равенството 0:0 се запази.

В този мач за пръв път от доста години насам и 14-те футболисти играли за Марек бяха местни. Дупничани завършиха на 14-о място в крайното класиране.