България с бърза победа над Украйна в Златната европейска лига (снимки)

Волейболистките от националния отбор на България запазиха реални шансовете си за класиране за финалната четворка на Златната европейска лига. Воденият от селекционера Иван Петков тим би категорично като гост Украйна с 3:0 (25:18, 25:20, 25:22) в 5-ия си мач от Група А на турнира, игран тази вечер в залата на колежа по физическо образувание в гранд Ивано Франкивск.

Така българските "лъвици" продължават да са начело във временното класиране в групата с 12 точки след 4 победи и 1 загуба, с колкото е и Азербайджан, но с по-лошо геймово съотношение. В последните срещи от групата в сряда (6 юни) България гостува на аутсайдера Португалия, докато азерките са гости на Украйна. Българските момичета трябва да гонят задължителна победа с 3:0 или 3:1 гейма, за да завършат на първо място в Група А и да се класират за финалната четворка в Будапеща.

"Трикольорките" доминираха почти през целия мач, като единствено в третия гейм домакините от Украйна се опитаха да се върнат в срещата, но силите не им стигнаха.
Най-полезна за българския тим бе Силвана Чаушева с 13 точки (1 блок и 63% ефективност в атака), а Гергана Димитрова (1 блок, 2 аса, 40% ефективност в атака и 63% позитивно посрещане) и Нася Димитрова (1 блок, 1 ас и 82% ефективност в атака) добавиха по 11 точки за победата. За домакините от Украйна Карина Денисова (1 ас и 46% ефективност в атака) и Анна Степанюк (4 аса, 37% ефективност в атака и 44% позитивно посрещане) завършиха с 12 и 11 точки.
УКРАЙНА - БЪЛГАРИЯ 0:3 (18:25, 20:25, 22:25)
УКРАЙНА: Олександра Перетятко 3, Карина Денисова 12, Анна Степанюк 11, Надя Кодола 3, Ирина Трушкина 5, Юлия Герасимова - Кристина Немцова-либеро (Диана Карпец 7, Анастасия Крайдуба 2, Ханна Кириченко 3)
Старши-треньор: ГАРИЙ ЙЕГЯЗАРОВ
БЪЛГАРИЯ: Лора Китипова 4, Силвана Чаушева 13, Гергана Димитрова 11, Мария Каракашева 10, Нася Димитрова 11, Христина Русева 7 - Жана Тодорова-либеро (Веселина Григорова, Петя Баракова 2)
Старши-треньор: ИВАН ПЕТКОВ.