Бразилия без проблеми срещу Япония (видео)

Олимпийският волейболен шампион Бразилия записа без проблеми 3-а поредна и общо 4-а победа в Лигата на нациите. "Селесао" надигра категорично Япония с 3:0 (26:24, 25:19, 25:20) във втората си среща от турнира в Група 6 на Лигата, на който е домакин в Гояния, игран този следобед.

За Япония това бе трета загуба в Лигата. В момента се играе втората среща за деня на турнира между силният тим на САЩ и Република Корея. Утре (3 юни) в последния ден Бразилия ще играе срещу американците, а двата азиатски отбора ще се изправят един срещу друг. Мачовете са съответно от 18,40 и 16,05 часа българско време.

Първия гейм на срещата бе най-оспорван, като равенството се запази до 23:23, но в крайна сметка домакините от Бразилия го измъкнаха с 26:24. След това олимпийските шампиони взеха контрола и удвоиха аванса си след 25:19. Последва прекъсване от повече от 30 минути заради авария в осветителната система на залата, оставила всички в пълен мрак. След подновяването на играта "Селесао" отново нямаха проблеми и спечелиха чисто с 3:0 след 25:20.

Над всички за Бразилия бе Уолъс Де Соуса с 15 точки (2 блока, 3 аса и 56% ефективност в атака) за победата. Маурисио Соуса и Лукаш Сааткамп добавиха по 9 точки за успеха. За японците Исеи Отаке завърши с 13 точки.

БРАЗИЛИЯ - ЯПОНИЯ 3:0 (26:24, 25:19, 25:20)