"Червени" празненства! ЦСКА 1948 завърши сезона без загуба в Трета лига (видео+галерия)

Отборът на ЦСКА 1948 завърши 0:0 срещу Вихрен (Сандански) в среща от последния кръг на Югозападна Трета лига. Играчите на Валентин Илиев приключиха сезона без нито една загуба в шампионата. "Червените" напълно заслужено триумфираха с титлата, която бе връчена минути след сблъсъка със "зелените", които се окичиха с бронзовите медали.
Дербито започна без опасности пред двете врати. Първият точен удар дойде в 12-ата минута, когато Йоан Маринов стреля, но Стефано Кунчев се намеси.
В 18-ата минута Антонио Ласков бе близо до първото попадение, след като атакуващият играч на гостите шутира от дистанция, но топката срещна горната греда. Секунди след това и Петко Петков опита задна ножица, но опитът му не успя да порази вратата на Вихрен.
В 26-ата минута Петко Петков шутира технично с левия крак от пряк свободен удар, но кълбото прелетя над целта.
Първата ситуация за втората част дойде само 120 секунди след подновяването на играта. Хаджиниколов стреля от близка дистанция, но топката мина на сантиметри от целта. В 62-ата минута резервата Емил Гъргоров можеше да забие поредния си гол в Трета лига, но опитният футболист стреля в гредата.
Десет минути преди края на срещата Петко Петков засече с глава центриране отдясно, но таранът отново не успя да прати коженото кълбо в мрежата на Стефано Кунчев. В 85-ата минута бранителят на Вихрен Стоян Манолски получи директен червен картон, след като събори нападател на “червените”, който излизаше очи в очи с Кунчев.
Секунди преди края на сблъсъка Тони Стоичков опита атрактивно изпълнение, но ударът му бе неточен. Това бе и последната интересна ситуация в битката от 34-ия кръг на Югозападна Трета лига.

ЦСКА 1948 - ВИХРЕН 0:0

Стартови състави:
ЦСКА 1948: 12. Петков, 39. Михайлов, 3. Зюбулев, 14. Стоичков, 76. Атанасов, 77. Хаджиниколов, 22. Васев, 99. Гущеров, 17. Маринов, 20. Таушанов, 19. Петков
Вихрен: 12. Кунчев, 2. Митрев, 4. Манолски, 6. Стоев, 3. Христов, 15. Саватов, 10. Ласков, 17. Николов, 8. Тусонджиев, 11. Пехливанов, 19. Якимов

Снимки: Иван Йочев, Sportal.bg