Мугуруса унищожи Стоусър (видео)

Поставената под №3 Гарбинье Мугуруса се класира за 1/8-финалите на “Ролан Гарос” за пети пореден сезон. Шампионката от 2016 година помете с 6:2, 6:0 финалистката от 2010 Саманта Стоусър. В първия сет в нито един гейм не се стигна дори до 40:40, а във втория 34-годишната ветеранка от Австралия бе една идея по-равностойна, но силите й стигнаха едва за 2 гейма. Мугуруса поведе с 2:0, бившата шампионка на US Open, изравни за 2:2, но последните 4 гейма в двубоя бяха спечелени от 24-годишната испанка. Мугуруса сложи точка на спора с ас и само за 62 минути се справи със съпротивата на заемащата в момента 90-о място в ранглистата на WTA австралийка.

В следващата фаза Мугуруса, която няма загубен сет в първите си три мача дотук в турнира, ще играе с украинката Леся Цуренко. 29-годишната Цуренко надделя с 6:2, 6:4 над №19 в схемата Магдалена Рибарикова (Словакия). Мугуруса и 39-ата в ранглистата Цуренко имат по една победа и едно поражение в преките двубои помежду си досега.