Канада нанесе първа загуба на Италия (видео)

Мъжкият национален отбор на Канада постигна втора победа във Волейболната лига на нациите. "Кленовите листа" нанесоха първа загуба на олимпийския вицешампион Италия, след като ги надигра с 3:1 (22:25, 27:25, 25:23, 25:16) в първия си мач от турнира в Група 7 на Лигата, игран през изминалата нощ в аржентинския град Сан Хуан.

В следващите срещи Канада ще играе срещу домакините от Аржентина, които остъпиха драматично на Иран с 2:3 гейма. "Скуадра адзура" пък ще спори с "персите". Двубоите са тази нощ (3 юни) съответно от 03,10 и 00,10 часа българско време.

Момчетата на френския селекционер Стефан Антига тръгнаха решително в първия гейм, но въпреки това Италия успя да го вземе с 25:22 благодарение на Олег Антонов и звездата Османи Хуанторена. През втората част "адзурите" започнаха да имат колебания, капитанът Иван Зайцев бе прекалено слаб, както на сервис, така и в атака, и Канада измъкна гейма с 27:25. Независимо от силните сервиси на италианските играчи в третия гейм, "кленовите листа" издържаха и водени от разпределителя си Тайлър Сандърс стигнаха до успеха след 25:23. Канада продължи със силната си игра и да показва по-голямо желание за победа и в крайна сметка спечели с 25:16 и 3:1.

Най-полезен за канадския тим стана Грейъм Виграс със 17 точки (1 блок, 2 аса и 88% ефективност в атака), а Стивън Маар добави още 15 точки (4 блока и 42% ефективност в атака) за победата. За "адзурите" Иван Зайцев (2 блока и 65% ефективност в атака) и Османи Хуанторена (2 блока и 52% ефективност в атака) реализираха 17 и 14 точки, но и това не помогна за успех.

КАНАДА - ИТАЛИЯ 3:1 (22:25, 27:25, 25:23, 25:16)