МФК Спартак с нова победа и място в Топ 12 на Шампионската лига

Носителят на титлата на България МФК Спартак продължава със страхотното си представяне в Шампионската лига по плажен футбол, която се провежда в Назаре, Португалия. Варненци стартираха с две победи и една загуба в предварителната си група, след което озориха до краен предел европейския гранд Спортинг (Лисабон), но отстъпиха с 2:4 в осминафинала. Така днес възпитаниците на Симеон Христов продължиха в битката за местата от 9-о до 16-о място. Те се изправиха срещу латвийския Крейс и победиха с 4:3. Павел Адамов отсъстваше от състава заради наказание, а за втори пореден ден за шампиона на България се включи играещият треньор Христов.

Нашите откриха резултата в петата минута с гол на Станислав Джамбазов от свободен удар. В осмата обаче вратарят Алексей Галкин изравни с шут отдалеч. В началото на втората част варненци отново излязоха напред, след като Калоян Цветков центрира от корнер, а Джамбазов реализира с глава. В 20-ата минута Филип Филипов излъга с лекота двама съперникови футболисти и с мощен шут покачи на 3:1 за своя тим. В 29-ата минута Александр Новожилов върна интригата, след като намали резултата с глава.

В 32-ата минута спартаковци отново дръпнаха с два гола. Калоян Цветков удари греда след пас на Филип Филипов, след което топката отново се върна към Филип, той подаде на капитана на варненци, който прати топката в мрежата - 4:2. В същата минута Александр Новожилов вкара отблизо с глава. Докрая на мача варненци успяха да задържат минималния си аванс и се поздравиха с победата.

Утре те ще срещнат румънския шампион Уест Дева, който днес надигра Ним Олибет с 3:2. Победителят ще придобие право да играе в спор за 9-10-то място, а загубилият - за 11-12-то. Представянето на българите може да се окачестви като истински подвиг, тъй като за разлика от своите професионални съперници, тимът е изцяло на аматьорски начала. Варненци станаха първият български отбор, който прескача предварителната фаза на Шампионската лига.