Сергей Шляпников: Внимание! Австралия може да поднесе изненада в София

Селекционерът на европейския волейболен шампион Сергей Шляпников сподели след трудната победа над Австралия с 3:1 гейма в първия мач от турнира в Група 5 от Лигата на нациите в София, че трябва да се внимават с "кенгурата", които могат да поднесат изненада.

"Изиграхме тежък първи турнир от Лигата. Радвам се, че успяхме да се възстановим от него. Но са ни налегнали проблеми. Имаме много контузии в състава, които ни притесняват и естествено влияят. От друга страна винаги влизането във всеки турнир е трудно, нова зала, адаптиране към обстановката. А Австралия са хубав отбор, който може да поднесе изннада в този турнир. Взехме първите два гейма и като че ли се успокоихме, че можем да победим лесно. Загубихме концентрация и затова отстъпихме в третата част. Но като цяло контролирахме играта, успяхме да се стабилизираме в четвъртия гейм и да спечелим мача. Доволен съм, че започнахме с чиста победа", коментира Шляпников.