Зверев оцеля в нов петсетов трилър на “Ролан Гарос”

Поставеният под номер 2 в основната схема Александър Зверев оцеля във втори пореден петсетов трилър на “Ролан Гарос”, за да постигне първата си победа над тенисист от топ 50 на “Голям шлем”. Германецът осъществи обрат от 2:4 и 5:6 и сервис на противника в четвъртия сет, а после спаси и два мачбола в петия (както и три “скрити” мачбола преди това), за да елиминира Дамир Джумхур - 6:2, 3:6, 4:6, 7:6(3), 7:5 и да се класира на осминафиналите в Париж.
Срещата продължи точно четири часа, а поставеният под номер 2 в основната схема Зверев премина през иглени уши, за да достигне за първи път в кариерата си до осминафиналите на "Ролан Гарос". Един от най-критичните моменти за 21-годишният тенисист бе в края на четвъртия кръг, когато Джумхур сервираше за мача при 6:5 в своя полза. 29-ият в ранглистата на АТР обаче не издържа на напрежението и допусна пробив на 0, след което отстъпи и в тайбрека, за да бъдат изравнени сетовете на 2:2.
В решителната пета част Зверев поведе с 3:1 гейма, но това не отказа Джумхур. Напротив, в следващите минути босненецът заигра много по-добре и имаше инициативата на централния корт и изравни за 4:4.
Два гейма по-късно Джумхур достигна до мачбол при 5:4 и 40:30, но той бе отразен от Зверев, което доведе до нов обрат в мача.
Още в следващия гейм Зверев на свой ред проби, а след това успя да затвори и срещата на свой сервис. В следващия кръг германецът ще играе срещу победителя от мача между Лука Пуий (Франция) и Карен Хачанов (Русия), който е по-късно днес.
За осминафиналите се класира и японецът Кей Нишикори. Поставеният под номер 19 Нишикори имаше далеч по-малко проблеми с французина Жил Симон и го надигра с 6:3, 6:1, 6:3 за малко над два часа игра. За място на четвъртфиналите Нишикори ще спори с един измежду Доминик Тийм (Австрия) и Матео Беретини (Италия).