Голдън Стейт нанесе първото кроше във финалната битка (видео)

Шампионът Голдън Стейт Уориърс нанесе първия удар във финалната серия за титлата в НБА. Тази вечер “Войните” спечелиха откриващата среща с Кливланд Кавалиърс с резултат 124:114 (29:30, 27:26, 28:22, 23:29, 17:7) след продължения. Мачът се игра в “Оракъл Арина” в Оукланд.

Двубоят бе изключително оспорван и вълнуващ, а зарядът и в двата тима бе огромен. В началото гостите взеха леко предимство и първи дръпнаха в резултата. Голдън Стейт обаче не им позволи да се откъснат сериозно и на полувремето имаше пълно равенство в резултата 56:56.

Клей Томпсън получи травма още в първата четвърт, но за щастие на домакините тя не се оказа сериозна и той скоро се завърна на терена, след като за кратко бе прегледан в съблекалнята.

По-късно пък ЛеБрон Джейм също пострада при опит за забивка, като получи удар в лицето от Дреймънд Грийн, но и той успя да продължи срещата, макар и със зачервено око.

От началото на третата четвърт инициативата отиде на страната на Уориърс, които поведоха в резултата и вече стояха по-стабилно на паркета. Кливланд обаче също не допусна да изостане сериозно и до последно държеше интригата, като дори на два пъти успяваше да си върне преднината.

Така се стигна до истинската драма в края. В последната минута Голдън Стейт водеше с точка, но страхотен пробив на ЛеБрон му донесе фаул и кош и две точки преднина за Кливланд.

Последва доста спорна ситуация, при която вместо фаул в нападение на Кевин Дюрант, бе даден фаул на Джеймс в защита и Уориърс отново възстановиха равенството. След това ЛеБрон направи невероятен пробив, но Стеф Къри отговори с още по-впечатляващ пробив с фаул и кош, с който изведе тима му с точка напред.

Последната атака в мача бе за Кливланд, който си спечели фаул, но Джордж Хил пропусна втората стрелба, след това гостите спечелиха борбата под коша, но Джей Ар Смит не се ориентира добре и не успя да направи нищо смислено.

В продължението Голдън Стейт се развихри и наниза няколко тройки, с които прати съперника в нокаут. В самия край на мача Тристан Томпсън бе изгонен за посягане с лакът към лицето на Ливингстън, а след това за малко да се стигне и до бой на терена, но страстите бързо бяха потушени.

В крайна сметка шампионите започнаха успешно защитата на титлата си. Стеф Къри бе най-резултатен за победителите с 29 точки, като освен се отчете с 9 асистенции и 6 борби. С 26 точки завърши Кевин Дюрант, а Клей Томпсън наниза още 24 точки за успеха на своя тим.

ЛеБрон Джеймс отново бе истински локомотив за Кливланд, вкарвайки умопомрачителните 51 точки, но този път те се оказаха недостатъчни. Той също така има на сметката си и 8 борби и 8 асистенции. С още 21 точки и 13 борби се отчете Кевин Лав.