Австралийка взе сет на Серина

Трикратната шампионка на “Ролан Гарос” Серина Уилямс преодоля трудно втория кръг на тазгодишната надпревара. Американката победи в три сета  Ашли Барти - 3:6, 6:3, 6:4. Австралийката успя да вземе сет на именитата си съперничка, но след това Серина се съвзе и постигна обрат.

Барти започна мача абсолютно равностойно на Уилямс и в шестия гейм успя първа да стигне до пробив, при това на нула, за да поведе с 4:2. До края тя не изпусна инициативата и спечели и сета с 6:3 в своя полза.

И вторият сет тръгна отлично за австралийката, която направи нов пробив на нула, но това като че ли ядоса Серина, която още в следващия гейм върна пробива, а след това направи и още един при втория сервис-гейм на Барти, за да поведе с 4:1. След това американката вече държеше контрола над сета и стигна до успеха с 6:3 и изравни резултата в мача.

Третият сет продължи доста оспорвано, но Барти допусна нов ранен пробив още в третия гейм, след което въпреки усилията си, не успя да го върне и Уилямс се поздрави с успеха с 6:4.

Серина завърши мача с 65% успешен първи сервис и 70% спечелени точки при вкаран такъв. Вторият и сервис обаче и изневеряваше и на него има само 56% успешни точки. Тя постигна 28 уинъра и 36 непредизвикани грешки, като също така направи 9 аса и 4 двойни грешки.

Следващата съперничка на Серина Уилямс на 1/8-финала е 11-ата поставена германка Юлия Гьоргес, която се справи в два сета 7:5, 7:6(5) с Алисън ван Уйтванк от Белгия.