Шарапова и Халеп уверено продължават напред

Двукратната шампионка Мария Шарапова (Русия) и водачката в световната ранглиста Симона Халеп (Румъния) се класираха за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставената под номер 28 Шарапова надделя над хърватката Дона Векич със 7:5, 6:4 след почти два часа на корта.
Шампионката от 2012 и 2014 година пласира 29 печеливши удара. Тя допусна пробив в първия гейм на мача, но стигна до обрат в първия сет, а във втората част поведе с 4:1 по пътя си към крайната победа.
Следващата съперничка на Шарапова ще бъде шестата в схемата Каролина Плишкова, която елиминира сънародничката си Луцие Шафаржова в изцяло чешки сблъсък с 3:6, 6:4, 6:1.

Плишкова триумфира, след като взе осем от последните девет гейма в мача. С успеха тя изравни най-доброто си представяне на "Ролан Гарос" от 2016 година. Финалистката от миналия сезон Халеп нямаше особени проблеми и се наложи над Тейлър Таунзънд (САЩ) с 6:3, 6:1. Румънката ще играе срещу Андреа Петкович (Германия), която се справи с Бетани-Матек Сандс (САЩ) с 76:0, 7:6(5).
Вицешампионката в Париж през 2010 година Саманта Стоусър (Австралия) също продължава напред с успех над 30-ата поставена Анастасия Павлюченкова (Русия) с 6:2, 7:6(1), след като навакса изоставане от 3:5 гейма във втория сет.
В третия кръг тя ще има далеч по-тежка задача срещу шампионката от 2016 година и номер 3 в схемата Гарбине Мугуруса (Испания). Мугуруса спечели срещу участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Фиона Феро с 6:4, 6:3.