Мугуруса лесно прескочи 2 кръг в Париж

Шампионката за 2016 година Гарбине Мугуруса се класира лесно за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис след успех с 6:4, 6:3 над представителката на домакините Фиона Феро. 24-годишната испанка, поставена под номер 3 в основната схема, нямаше особени проблеми срещу 257-мата в света Феро и макар да загуби по веднъж сервиса си и в двата сета, бързо успяваше да компенсира това с ответни пробиви.

В следващия кръг Мугуруса ще срещне австралийката Саманта Стоусър, която се справи с 6:2, 7:6(1) с рускинята Анастасия Павлюченкова. Финалистката на "Ролан Гарос" за 2010 година изоставаше в резултата в началото и на двата сета, с но с големия си опит успя да направи обрати и да спечели.

За третия кръг в Париж се класира и белгийката Елизе Мертенс. 16-ата в основната схема победи с 6:3, 6:4 британката Хедър Уотсън. Срещата се превърна в истински фестивал на пробивите, след като в 13 от общо 19 гейма сервиращата тенисистка загуби подаването. Особено фрапантна бе ситуацията в първия сет, когато от девет изиграни гейма зрителите видяха осем пробива. За място на осминафиналите Мертенс ще играе с победителката от двубоя между Дария Гаврилова (Австралия) и Бернарда Пера (САЩ).

На 1/16-финал се класира и словачката Магдалена Рибарикова. 19-ата в схемата Рибарикова победи с 6:2, 6:4 швейцарката Белинда Бенчич.