Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0 /Почивка/

Барселона се спаси от елиминация в плейофите в Испания

Носителят на купата на Испания Барселона се спаси от елиминация в първия кръг на плейофите в местното баскетболно първенство. Във втория мач от четвъртфиналната серия с Морбанк Андора каталунците победиха с 85:81 като гост и така се добраха до решителен трети мач, който ще бъде на техен терен.

Българският национал Александър Везенков отново не бе в групата на Барселона за мача, а в негово отсъствие най-полезен бе центърът Анте Томич, който отбеляза 19 точки.

Финландецът Петери Копонен добави 15 точки за победителите, а с по 13 останаха Пау Рибас и Тома Юртел.

За Андора с 22 точки завърши Андрю Албиси.

В другия мач от снощи Гран Канария разгроми като домакин Валенсия с 97:70. По този начин играчите от Канарските острови изравниха серията на 1:1 победи и се добраха до решителен трети мач във Валенсия.