Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Златен дубъл за Олимпия (Любляна)

Няколко дни след спечелването на шампионската титла, Олимпия (Любляна) триумфира и в турнира за Купата на Словения. “Драконите” разгромиха във финала Алуминий с 6:1 и се поздравиха с първи дубъл от 2003 година.

Леон Бенко и Рок Кронаветер осигуриха добър аванс на Олимпия до почивката. Франческо Тахирай върна един гол в 50-ата минута, но това беше всичко, на което бяха способни символичните домакините. Отново Бенко и Рикардо Алвеш успокоиха феновете на столичани, а в последните минути Горан Бъркич и Исах Абас оформиха разгромния резултат.

“Доказахме, че сме по-добри от Марибор и заслужено завършваме сезона с два трофея”, сподели след двубоя насатвникът на Олимпия Игор Бишчан.

В първенството “драконите” завършиха с равни точки с Марибор, но взеха титлата заради по-добрите си резултати в преките двубои.