Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Не само Григор Димитров се поти пет сета в Париж

Поставеният под номер 2 в основната схема германец Александър Зверев се класира едва за шести път в кариерта си за мач от третия кръг на турнир от Големия шлем. В двубой от 1/32-финалите на Откритото първенство на Франция 21-годишният германец се наложи с 2:6, 7:5, 4:6, 6:1, 6:2 над сърбина Душан Лайович.

Зверев, който се представя отлично на клей през сезона, имаше много големи трудно в първите три сета, губейки първия и третия и наваксвайки ранен пробив и изоставане от 1:3 във втория. След като обаче счупи една от ракетите си от яд, германецът заигра по-спокойно и в последните два сета не само осъществи обрат, но и показа класата си срещу намиращия се на 60-о място в световната ранглиста Лайович. За място в четвъртия кръг Зверев ще играе с босненеца Дамир Джумхур, който победи също в пет сета молдовеца Раду Албот.

Към третия кръг продължава и японецът Кей Нишикори. Завръщащият се на турнирите от "Големия шлем" "самурай" надигра с 6:3, 2:6, 4:6, 6:2, 6:3 един от любимците на местната публика - французина Беноа Пер. Съперник на Нишикори в третия кръг ще бъде друг французин - Жил Симон, който се справи с американеца Сам Куери с 1:6, 7:6(3), 6:4, 6:1.
За третия кръг се класира и белгиецът Давид Гофен. Поставеният под номер 8 в схемата Гофен отрази сетбол в първия сет, след което победи със 7:5, 6:0, 6:1 френския квалификант Корентен Муте. Съперник на Гофен в следващия мач ще бъде победителят от двубоя между Гаел Монфис (Франция) и Мартин Клижан (Словакия).
Резултати при мъжете от четвъртия ден на Откритото първенство на Франция по тенис:

Срещи от първия кръг:
Жереми Шарди (Франция) - 17-Томаш Бердих (Чехия) - 7:6(5), 7:6(8), 1:6, 5:7, 6:2

Срещи от втория кръг:
4-ГРИГОР ДИМИТРОВ (БЪЛГАРИЯ) - Джаред Доналдсън (САЩ) - 6:7(1), 6:4, 4:6, 6:4, 10:8
10-Пабло Кареньо-Буста (Испания) - Федерико Делбонис (Аржентина) - 7:6(0), 7:6(2), 3:6, 6:4
13-Роберто Баутиста-Агут (Испания) - Сантяго Хиралдо (Колумбия) - 6:4, 7:5, 6:3
20-Новак Джокович (Сърбия) - Хауме Мунар (Испания) - 7:6(1), 6:4, 6:4
30-Фернандо Вердаско (Испания) - Гидо Андреоци (Аржентина) - 6:3, 6:2, 6:2
26-Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) - Раду Албот (Молдова) - 6:3, 6:3, 5:7, 1:6, 7:5
8-Давид Гофен (Белгия) - Корентин Муте (Франция) - 7:5, 6:0, 6:1
2-Александър Зверев (Германия) - Душан Лайович (Сърбия) - 2:6, 7:5, 4:6, 6:1, 6:2
19-Кей Нишикори (Япония) - Беноа Пер (Франция) - 6:3, 2:6, 4:6, 6:2, 6:3
Жил Симон (Франция) - 12-Сам Куери (САЩ) - 1:6, 7:6(3), 6:4, 6:1
32-Гаел Монфис (Франция) - Мартин Клижан (Словакия) - 6:2, 6:4, 6:4