МФК Спартак (Вн) записа втора победа и е на 1/8-финал в Шампионската лига по плажен футбол

Носителят на титлата на България МФК Спартак направи грандиозно постижение, след като стана първият роден тим, който се класира за осминафиналите на Шампионската лига по плажен футбол. Тази вечер варненци победиха и във втория мач от предварителната си група на турнира в португалския град Назаре. След 5:3 над Марсилия вчера, днес българите биха със 7:3 шампиона на Чехия Теплице.
В тази група с две победи е и европейският кубен шампион Брага. Успехът на родния тим е огромен, тъй като играчите са аматьори, а почти всички останали тимове в надпреварата са професионалисти.
След като в първия си двубой възпитаниците на Симеон Христов вкараха головете си чак в третата част, този път те реализираха четири попадения още в уводните 12 минути. Филип Филипов откри в третата след контраатака, а в петата удвои разликата след хубава самостоятелна акция. Гръцкото попълнение на спартаклии Константинос Папастатопулос направи 3:0 с много красиво воле от тъча, а в последната минута капитанът Калоян Цветков увеличи преднината на българите.
Те продължиха да играят по-силно и още в 50-ата секунда на втората третина английското попълнение на българския шампион Терънс Боу направи 5:0 с удар от фаул от своето наказателно поле. В края на тази част обаче играчите на Спартак се поотпуснаха и допуснаха две попадения, а в началото на последната третина Роберт Хусти направи 3:5. Малко след това вратарят Добромир Господинов спаси дузпа в изключително важен момент. Докрая на двубоя варненци стояха по-добре на терена.  Калоян Цветков с далечен удар увеличи преднината на своите, а в последната минута Филип Филипов оформи хеттрика си за крайното 7:3.
Днес българите излизат в последния са мач от групата, където техен съперник ще бъде не кой да е, а шампионът на Стария континент Брага. Двубоят е от 18,30 ч. българско време и ще може да се гледа пряко на сайта www.beachsoccer.com.