Квалификантка затрудни Шарапова

Двукратната шампионка на “Ролан Гарос” Мария Шарапова загуби сет, но все пак се пребори за победата срещу холандската квалификантка Рикел Хогенкамп в първия кръг на тазгодишното издание на турнира от “Големия шлем” в Париж. Рускинята надделя над заемащата 133-о място в ранглистата холандка с 6:1, 4:6, 6:3.

В първия сет бившата лидерка в световната ранглиста и поставена под №28 Шарапова поведе с 3:0, а след като Хогенкамп взе четвъртия гейм, рускинята направи нова мини серия и затвори частта с 6:1. Във втората част носителката на 5 титли от “Големия шлем” спечели първите два гейма, после поведе с 3:1, но Хогенкамп изравни за 3:3. Шарапова поведе с 4:3, но холандката взе следващите три гейма и изравни резултата в сетовете. Решаващата трета част започна лошо за Шарапова, която губеше с 0:3, но обърна резултата до 6:3 и преодоля първия кръг, а във втория ще играе с 21-годишната хърватка Донна Векич, №50 в световната ранглиста.

В един от най-оспорваните мачове при дамите от началото на турнира румънката Ирина-Камелия Бегу прекърши с 6:4, 5:7, 9:7 словачката Анна Каролина Шмиедлова, а австралийката Дария Гаврилова (№24 в схемата) надделя над румънката Сорана Кърстя с 4:6, 7:6 (4), 6:3. Поставената под №16 Елизе Мертенс (Белгия) надви американката Варвара Лепченко с 6:7 (9), 7:6 (4), 6:0, а друга белгийка - Алисън ван Уйтванк, даде само гейм на участващата с “уайлд кард” австралийка Изабел Уолъс - 6:1, 6:0.