Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Сериозна съпротива, но Надал довърши Болели за юбилейна победа

Световният №1 и носител на 16 титли от “Големия шлем” Рафаел Надал спечели първия си мач от тазгодишното издание на Откритото първенство на Франция. Преследващият рекордна 11-а титла на “Ролан Гарос” испанец доигра днес двубоя си от първия кръг с италианеца Симоне Болели и спечели с 6:4, 6:3, 7:6 (9). Вчера срещата бе прекратена заради дъжда в Париж при резултат 6:4, 6:3, 0:3.

При доиграването днес водачът в схемата Надал бързо изравни за 3:3 и бе близо до нов пробив в седмия гейм, но 32-годишният “щастлив губещ” от квалификациите отрази брейкпойнт и прекъсна серията на съперника си, за да поведе с 4:3. В следващия гейм пък Рафа се измъкна от 0:40 на свой сервис, като в крайна сметка третият сет трябваше да бъде решен в тайбрек.

В тайбрека и двамата тенисисти показаха някои страхотни изпълнения и битката бе до последно. 129-ият в световната ранглиста Болели дори имаше три поредни сетбола при 6:3, но и това не се оказа достатъчно. Испанецът първо изравни за 6:6, а след това стигна и до мачболи. При третия мачбол италианецът не издържа и изпрати топката в мрежата, което позволи на Надал да сложи точка на спора в тайбрека с 11:9, а по този начин да се поздрави и с победата след общо 2 часа и 57 минути игра на централния корт "Филип Шатрие".
В следващия кръг противник на 10-кратния шампион ще бъде аржентинецът Гуидо Пея, който днес не даде сет на португалеца Жоао Соуса - 6:2, 6:3, 6:4.

За Надал това бе победа №80 на “Ролан Гарос” в кариерата му. Днес той изигра тайбрек на турнира в Париж за първи път от 2013 година и бе на точка от това да загуби сет във френската столица, което за последно му се случи през 2015.