Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Децата на Етър шампиони на Футбол 7

Детският тим на Етър стана категоричен първенец в зоновия шампионат на Футбол 7. „Виолетовите“ обърнаха с 2:1 втория в класирането „Янтра-2013“ на стадион „Ивайло“. Габровци поведоха с гол на Калоян Пашов в 14-ата минута, но десет минути по-късно Кристиян Боянов изравни. Победното 2:1 донесе Преслав Денев в 36-ата минута.

Възпитаниците на треньора Стефан Николов кръг преди края са без загуба, с 26 победи от 27 мача и само с един равен мач в актива си. Точките им са 79, головата разлика 184:14. 46 от попаденията са дело на нападателя Радослав Найденов. След последния съдийски сигнал момчетата получиха купата и златните медали от председателя на Дисциплинарната комисия към ЗС на БФС Петко Павлов и от секретаря на комисията Трендафил Коцев. „Етър“ ще играе бараж на неутрален терен в Павликени срещу „Фортуна“ (Плевен), като победителят отива на държавни финали за титлата.

На Футбол 9 Етър се наложи над „Янтра-2013“ с идентичен резултат – 2:1. Симеон Милев откри в 8-ата минута, от дузпа Павел Иванов удвои, а гостите върнаха един гол в 19-ата минута. „Виолетовите“ завършват в тройката, но точното им класиране ще стане ясно утре след последния кръг.

На U15 „виолетовите“ завършиха втори в класирането с 45 точки от 15 победи и 3 загуби. Те можеха да станат и първи, ако бяха спечелили на стадион „Ивайло“ дербито с Литекс, но отстъпиха с 0:2. Етърци обаче се класират за държавните финали заедно с „Литекс“ и третия Локо (ГО). Двубоят между етърци и ловчанлии в U11 пък завърши 0:0, там Етър е трети с 28 т. след Литекс и Спартак (Пл).

снимка: etarvt.bg