Шампионът ще защитава титлата си след обрат в Хюстън

Шампионът на НБА Голдън Стейт Уориърс ще защитава титлата си. “Войните” се класираха на четвърти пореден финал, след като постигнаха трудна, но изключително сладка победа със 101:92 (19:24, 24:30, 33:15, 25:23) над Хюстън Рокетс в решаващия 7-и мач в “Тойота Сентър”, печелейки по този начин серията с 4:3 успеха в своя полза. Гостите изоставаха в голяма част от срещата, но успяха да направят страхотен обрат и да измъкнат победата и си уредиха четвърти пореден сблъсък с Кливланд Кавалиърс в спор за трофея.

Голяма заслуга за успеха на Уориърс имаше звездата на тима Стеф Къри, който завърши мача с 27 точки, 9 борби и 10 асистенции.  Голямата фигура за шампионите тази вечер обаче бе Кевин Дюрант с неговите 34 точки, 5 борби и 5 асистенции. Много силен мач изигра и Клей Томпсън, завършил мача с 19 точки. За Рокетс Джеймс Хардън даде всичко от себе си и наниза 32 точки, 23 добави Ерик Гордън, а с 20 завърши Клинт Капела, но усилията им не донесоха желания резултат.

И в този мач Хюстън бе без голямата си звезда Крис Пол, който не успя да се възстанови от контузията която го мъчеше. В началото на срещата отсъствието му не се усещаше и “Ракетите” взеха инициативата и методично трупаха разлика, като на полувремето водеха с 11 точки - 54:43

Постепенно обаче Голдън Стейт се събуди и в средата на третата четврът разликата бе стопена на 3 точки, а впоследствие с две страхотни тройки на Дюрант и Къри гостите излязоха напред в резултата.

Това като че ли стъписа играчите на Хюстън, които заредиха неуспешни атаки, а стрелбата им от дистанция направо изчезна, като домакините направиха 27 поредни неуспешни опита от линията за 3 точки. Уориърс пък започна да увеличава разликата си и именно в заключителните минути си пролича класата на шампионите, които използваха момента и не изпуснаха газта до последната секунда, за да се поздравят с крайния успех.

Така Голдън Стейт Уориърс за четвърта поредна година е шампион на Западната конференция. Тимът ще играе на 10-ия си финал в НБА и ще опита да спечели 6-ата си титла.