"Бистришките тигри" шампиони при ветераните, Бойко Борисов с хеттрик

Отборът на Витоша (Бистрица), воден в атака от премиера Бойко Борисов, спечели титлата при ветераните. “Бистришките тигри” разбиха бургаския Нефтохимик с 6:3 във финала, игран в Стара Загора на стадион “Трейс Арена”. Бойко Борисов се отчете с хеттрик за своя тим, а в хода на двубоя записа името си и сред асистентите, подавайки за едно от попаденията на отбора си.
Премиерът на България реализира първия си гол в 47-ата минута след точно изпълнение на 11-метров наказателен удар. В 71-ата минута Борисов вкара красив гол с десния крак след силен изстрел под напречния стълб. Две минути по-късно футболистът на Витоша оформи своя хеттрик на опразнена врата след карамбол в наказателното поле на Нефтохимик.

Българския премиер бе близо и до четвърти гол, но нацели страничния стълб. Първото полувреме завърши при резултат 2:0 за символичните гости от Витоша, а головете отбеляза Светльо Петров като за първото попадения, отбелязано с глава, асистира Бойков Борисов. През втората част отборът на "бистришките тигри" поведе в резултата с 4:0 след попадения на Денис Пасхалис и Борисов, след което бургазлии върнаха едно попадение. Бойко Борисов реализира още два гола, извеждайки тима си до комфортното 6:1 минути преди края на двубоя. В крайна сметка ветераните на Нефтохимик отбелязаха две бързи попадения чрез Милен Христов и Диян Петков, правейки загубата си по-почетна.

Витоша - Нефтохимик@@@
Към попаденията на Милен Христов и Диян Петков футболистите на Станчо Цонев реализираха още четири попадения, но всички бяха отменени заради сигнал от страничния съдия. При награждаването след края на двубоя Бойко Борисов получи голмайсторския приз.
Трябва да се отбележи, че за трета поредна година ветераните на Нефтохимик достигат до финала на надпреварата. В полуфинален сблъсък бургаските легенди завоюваха категорична победа над Ботев (Враца) с 4:1. В другата среща Витоша (Бистрица) победи Лудогорец с 2:1.
СНИМКИ: Иван Йочев, Sportal.bg