Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Джокович и Тийм се разправиха с квалификанти

Бившият №1 в света и шампион в Париж за 2016 година Новак Джокович не загуби сет в първия си мач от тазгодишното издание на “Ролан Гарос”. Носителят на 12 титли от “Големия шлем”, поставен под №20 в схемата, надигра с 6:3, 6:4, 6:4 бразилския квалификант Рожерио Дутра Силва.

В първия сет 31-годишният сърбин загуби първите два гейма, но въпреки това убедително взе частта. Във втория сет Ноле отново губеше с 0:2, но обърна резултата до 4:2 в своя полза и не след дълго взе и тази част. В третия сет Джокович проби за 4:2, заемащият 134-о място в ранглистата на ATP Дутра Силва изравни за 4:4, но следващите два гейма отново бяха спечелени от сърбина, с което двубоят приключи.

Във втория кръг Джокович ще играе с испанец - ветерана Давид Ферер или 155-ия в света квалификант Хауме Мунар.

Междувременно за втория кръг се класира и поставеният под №7 Доминик Тийм. Австриецът не даде шанс на квалификанта от Беларус Иля Ивашка (№119 в ранглистата) и го надигра с 6:2, 6:4, 6:1. Във втория кръг Тийм ще се изправи срещу 19-годишния гръцки талант Циципас, който срази испанския квалификант Карлос Табернер със 7:5, 6:7 (5), 6:4, 6:3.
Победи в първия кръг записаха още французинът Беноа Пер, испанецът Роберто Баутиста Агут (№13 в схемата), латвиецът Ернестс Гулбис и руснакът Карен Хачанов.