Русия загря за България с чиста победа срещу Република Корея (видео + снимки)

Европейският шампион от 2017 година от Русия записа втора победа във волейболната Лига на нациите, след като се наложи в Краков над Република Корея с 3:0 (28:26, 25:21, 25:15).

От петък (01.06.) ще имаме възможност да ги подкрепим на живо в Арена Армеец!
СТЯГАЙТЕ ЗНАМЕНАТА, ПРОЧИСТЕТЕ ГЪРЛАТА И ДА НАПЪЛНИМ ЗАЛАТА!

В първата част руснаците не се справиха с диагонала на Корея Чже Сео, който реализира 9 от 17  свои атаки и заби ас в либерото Александър Соколов.В края на първия гейм корейците стигнаха до геймбол при 25:24, но Константин Бакун успя да изравни. Последва мощна атака на Дмитрий Мусерский през центъра и грешка на Джисок Чжунг.

В средата на втория гейм преимуществото на Русия стана очевидно след два поредни аса на Егор Клюка и Антон Карпухов - 17:13. “Сборная” лесно затвори втория гейм с 25:21.

В третата част волейболистите на Русия засилиха силата на началния удар. Егро Клюка заби ас, а Константин Бакун и на два пъти Дмитрий Мусерский забиха блокади, а Русия поведе с 18:7.

По-рано възпитаниците на Сергей Шляпников победиха Канада с 3:0 и загубиха от Полша с 0:3.

Във втория уикенд на турнира Русия пристига в София, където ще срещне в столичната зала “Арена Армеец” Австралия на 1 юни, Сърбия на 2 юни и България на 3 юни.

РЕПУБЛИКА КОРЕЯ - РУСИЯ 0:3 (26:28, 21:25, 15:25)