Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Осми пореден финал за Краля! ЛеБрон и компания сложиха край на приказката на Бостън

Кливланд Кавалиърс отново ще спори за титлата в НБА! В седмия решителен мач от финалите на Източната конференция ЛеБрон Джеймс изведе тима си до победа над Бостън Селтикс с 87:79 и за осма поредна година ще играе в серия за титлата.

Бостън нямаше нито едно поражение в предишните си 10 домакинства от плейофите този сезон, но липсата на опит в състава на Брад Стивънс се оказа фатална след почивката, когато "келтите" вкараха едва 36 точки.

ЛеБрон не седна на пейката нито за минута в своя мач №100 през сезона. Краля вкара 35 точки, направи 9 асистенции и хвана 15 борби, за да поведе "кавалерите" към финала за четвърта поредна година. Самият Джеймс пък участва в серията за титлата неизменно от 2011 година насам. Той два пъти стана шампион с Маями (2012, 2013) и веднъж с Кливланд (2016).

И двата отбора имаха много слаб процент стрелба, но в последните минути гостите успяха да вземат минимален аванс и да притиснат съперника до стената. Бостън имаше няколко шанса да се върне в мача, но серия пропуски от далечна дистанция лишиха тима от възможността да направи обрат.

Джейсън Тейтъм беше водещата фигура в състава на Селтикс. Новобранецът единствен поддържаше интригата в последната четвърт, а дори зверската му забивка през Леброн Джеймс не зарази съотборниците му, които не намериха начин да спрат Краля.

Тейтъм завърши с 24 точки при стрелба 9/17. Ал Хорфорд добави 17 точки, а Маркъс Морис и Джейлън Браун вкараха съответно 14 и 13.

Кливланд се справи в отсъствието на контузения Кевин Лав, а неговият заместник Джеф Грийн изигра силен мач, като наниза 19 точки и беше специално похвален от ЛеБрон.

"Джеф беше ключова фигура. Той излезе на голямата сцена в точния момент. Да претърпиш операция на сърцето и да продължиш да играеш баскетбол на толкова високо ниво, е нещо изумително. През целия сезон се борихме много и съм горд от постигнатото. През първото полувреме съотборниците ми пропуснаха доста стрелби, но продължих да вярвам в тях", заяви щастливият Джеймс.

Съперникът на Кливланд във финала ще бъде определен тази нощ, когато Хюстън Рокетс посреща Голдън Стейт Уориърс в седми мач от серията за титлата в Западната конференция. Ако Голдън Стейт спечели, ще гледаме финал между "воините" и Кливланд за четвърта поредна година. Балансът до момент е 2:1 в полза на Стеф Къри и компания.