Севлиево завърши на второ място в Северозападната Трета лига

Едноименният тим на град Севлиево завърши на второ място в Северозападната Трета лига след като победи с 4:0 Спартак в Плевен. Двубоят е от 29-ия кръг, предпоследен кръг на първенството. Домакините бяха без треньорския тандем Емил Велев – Румил Жотев, както и целия мъжки тим, който се разпадна и мача трябваше да спасяват юношите.

За днешната среща ги изведе директорът на детско-юношеската школа Момчил Челестинов. Това улесни задачата на севлиевци. Селекцията на Анатоли Тонов доминираше тотално през цялото време и изпусна още голове. Тон за победата им даде Тихомир Кънев с попадението си в 38-ата минута. Веднага след почивката Алекс Георгиев удвои. После Димитър Байдаков направи резултата категоричен, а Кънев се разписа и още веднъж. Така кръг преди края на сезона Севлиево е недостижим на второто място.