Левски Лукойл успя в Ботевград и е на победа от титлата (галерия)

Левски Лукойл победи Балкан със 71:60 в третия мач от финалните плейофи в НБЛ, за да поведе с 2-1 и така е само на един успех от титлата. Столичани контролираха развоя на днешната среща почти през всичките 40 минути, а в един момент дори бяха напред в резултата с 20 точки. Четвъртият мач отново е в Ботевград и ще се играе във вторник.
Балкан - Левски Лукойл@@@
 В "Арена Ботевград" имаше повече от 2500 души, а гостите също са подкрепяни от немалък брой свои фенове. Балканци спечелиха първия мач в София, а във втория победата бе за Левски Лукойл.
Баскетболистите на Балкан започнаха много добре и поведоха с 12:9, след като Джордан Калахан стартира с 2/2 от тройката. Тогава Левски Лукойл вдигна оборотите инаправи седия от 10-0 за 12:19, като Омари Гудул вкара 8 точки в началните шест минути. Минута и половина преди сирената за край на първата част дойде и първата двуцифрена разлика, която бе в полза на столичани - Николай Стоянов вкара тройка от нула градуса за 13:24. Първата част завърши при резултат 15:24.
Разликата достигна 18 точки след 9-0 за Левски Лукойл в началото на втората четвърт. Балкан нямаше кош близо 5 минути, но в крайна сметка Фортънбъри прекъсна “сушата” с две точки за 17:33. Преднината на гостите достигна 20 точки при 20:40, но домакините се съвзеха с 8 безответни точки за финал на първото полувреме и така съкратиха изоставането си до 12 - 28:40 на почивката.
Разликата бе свалена до 8 точки при 35:43, но проблемите в стрелбата на домакините продължиха, а Левски Лукойл пак се откъсна напред с двуцифрена преднина, близка до двадесетте точки - 40:58. След 30 минути игра гостите отново бяха напред - 46:60.
Осем поредни точки за Балкан намалиха дистанцията между двата тима до само 6 - 54:60. Тогава Станимир Маринов вкара две поредни тройки, разделени от кош на Хоутън за домакините, за да се стигне до 56:66 при оставащи малко повече от четири минути до края. Междувременно от публиката на домакините полетя бутилка с вода, което доведе до прекъсването на мача за кратко. След това ботевградчани не успяха да се върнат в мача отново и победата бе за Левски Лукойл - 60:71.
Станимир Маринов бе най-добър за победителите и вкара 25 точки на бившия си отбор. Гардът реализира 5/11 от тройката и добави 7 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки. Неманя Милошевич имаше силно включване от пейката и добави 17 точки, а Кийт Клантън овладя 12 борби. Джордан Калахан се отличи с 18 точки и 5 асистенции за Балкан, Дивон Уошингтън завърши с 14, а Игор Кесар - с 12.