Дамите на Лестър с първи трофей в България

Женският отбор на Лестър успя да се поздрави с първо злато на българска земя. "Лисиците" се справиха с македонския шампион ЖФК Истатов с категоричното 4:0. Западните ни съседки не се справиха зле, но класата на англичанките бе на по-високо ниво.
Лестър поведе още през първата час с два бързи гола, вкарани до 30-ата минута на мача. "Сините" започнаха силно и второто полувреме на мача с бърз гол. Преднината от 3 гола като че ли уби амбициите на македонците, а до края на мача Лестър добавиха и още едно попадение за крайното 4:0. За "лисиците" два гола записа номер 12, а номер 7 и номер 9 добавиха по още едно попадение.

Днес очакваме втория мач от турнира по женски футбол – Вамбос. Сили ще премерят ЖФК Лейстър Сити Лейдис  и ЖФК ЛП Суперспорт от 16 часа на спортната база на „Царско село“.