България обърна Аржентина и записа втора победа във ВНЛ (видео + галерия)

Националният отбор на България записа втора победа във Волейболната лига на нациите (VNL), след като се наложи над Аржентина с 3:1(19:25, 25:19, 25:21, 25:22) на турнира в Нинбо (Китай).
От петък (01.06.) ще имаме възможност да ги подкрепим на живо в Арена Армеец!
СТЯГАЙТЕ ЗНАМЕНАТА, ПРОЧИСТЕТЕ ГЪРЛАТА И ДА НАПЪЛНИМ ЗАЛАТА!

Така България приключи турнира в Нинбо с 2 победи и една загуба, след като в първия ден „Трикольорите“ надиграха домакина Китай с 3:2, а в събота отстъпиха на САЩ с 1:3.

България - Аржентина 3:1@@@

Във втората седмица от Лигата на нациите сблъсъците ще се пренесат в България. От 1 до 3 юни националите ни, водени от Пламен Константинов, ще разчитат на подкрепата на родната публика в София. „Лъвовете“ играят съответно срещу Сърбия, Австралия и Русия в столичната „Арена Армеец“.

От 15 до 17 юни националният отбор на България очаква гореща подкрепа и от емблематичните фенове във Варна. Тогава, в зала „Конгресна“ в Двореца на културата и спорта в морската столица волейболистите ни се изправят срещу олимпийския шампион Бразилия, Франция и Канада.

България - Аржентина@@@
Двубоят България - Аржентина започна много лошо за националите ни, които допуснаха “гаучосите” много бързо да поведат с 4:0 след атака на Томас Лопес. България намали до 4:6, след като Николай Учиков пусна технично над блокадата. Първото техническо прекъсване дойде при 8:5 за Аржентина. Николай Учиков намали до 13:14, а второто техническо прекъсване дойде при 14:16 след грешен начален удар на Валентин Братоев. Мощна атака на Николай Учиков и разликата бе сведена до 1 точка при 16:17. Блокаут на Мартин Рамос даде брейк точка на Аржентина при 18:16. Аржентина дръпна с 21:18 и 23:19. възпитаниците на Хулио Веласко стигнаха до геймбол при 24:19 след грешка на Николай Учиков в атака. Аржентина спечели първата част с 25:19 след нова грешка в атака на Валентин Братоев.
Георги Сеганов започна в началото на втория гейм за състава на България, след като замени Георги Братоев на разпределителския пост. Грешка от сервис на Светослав Гоцев - 4:5. Николай Учиков се пребори, за да завърши атаката си и успя да изравни резултата до 7:7. Аржентина поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване, след грешен начален удар на Николай Учиков. България успя да поведе след единичен блок на Светослав Гоцев - 9:8. България поведе с 11:9 след грешка на аржентинските волейболисти. Хулио Веласко взе прекъсване за “гаучосите”. България успя да поведе с 14:10, след като Валентин Братоев атакува технично по блока на съперника в зона 4. Мощна атака на Светослав Гоцев направи резултата 15:10. Второто техническо прекъсване дойде при 16:11 за България. Националите наложиха играта си и стигнаха до геймбол при 24:18. Българските волейболисти стигнаха до успех във втория гейм с 25:19, след атака в аут на аржентинците.
Николай Пенчев започна в състава на България в началото на третата част, след като замени Тодор Скримов. Третата част започна много равностойно и равенството се запази до 5:5. Николай Учиков изведе България напред при 7:5. Възпитаниците на Пламен Константинов поведоха с 8:7 при първото техническо прекъсване. Националите поведоха с 9:7 след отлична българска атака. Аржентина изравни при 13:13. България поведе с 16:14 след атака в аут на волейболистите от Южна Америка. Страхотна единична блокада на Светослав Гоцев и България поведе с 18:15. Хулио Веласко взе прекъсване за Аржентина. Технична атака на Николай Учиков и 20:16. България стигна до успех в третата част с 25:21 след атака на Валентин Братоев.
Четвъртата част стартира изключително равностойно. Двата тима си разменяха водачеството, но равенството бързо бе възстановявано. Тройна българска блокада доведе до равенство 7:7. България поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване. Националите дръпнаха с 2 точки при 13:11 след мощна атака на Валентин Братоев. Хулио Веласко взе прекъсване. Бруно Лима успя да изравни при 13:13. Волейболистите на Аржентина съумяха да поведат при 14:13. Това принуди Пламен Константинов да вземе прекъсване. Веднага след него мощна атака на Светослав Гоцев през центъра изравни резултата - 14:14. Южноамериканците поведоха с 16:14 при второто техническо прекъсване. Грешка на Матиас Санчес даде възможност на българските волейболисти отново да поведат със 17:16. България дръпна с 18:16 и Хулио Веласко веднага взе прекъсване за Аржентина. Възпитаниците на Пламен Константинов поведоха с 21:19. нова мощна атака на Николай Учиков доведе резултата до 22:19 за България. България стигна до мачбол при 24:20.  Последваха 2 поредни точки за Аржентина и това принуди Пламен Константинов да вземе прекъсване. България спечели 4-ия гейм с 25:22, а с това и мача срещу Аржентина с 3:1 гейма.
Николай Учиков стана най-резултатен в мача с 26 точки (1 блок, 67% ефективност в атака). Валентин Братоев добави още 15 точки (4 блока) за успеха на България. Светослав Гоцев се отличи с 12 точки (5 блока, 47% ефективност в атака).
Резервата Бруно Лима стана най-резултатен за Аржентина с 12 точки (55% ефективност в атака). Лисандро Саноти, Агустин Лосер и Томас Лопес добавиха по още 11 точки за тима на Аржентина.
БЪЛГАРИЯ - АРЖЕНТИНА 3:1 (19:25, 25:19, 25:21, 25:22)