Шампионска Лига

Да не си на мястото на Лорис Кариус

27 май 2018 | 06:23 - Обновена
Вратарят на Ливърпул Лорис Кариус изживява най-тежките моменти в своята кариера след финала на Шампионската лига. Германецът направи два подаръка на Реал Мадрид и в крайна сметка тимът му отстъпи с 1:3. След мача той намери сили и разплакан отиде при феновете на Ливърпул, за да помоли за прошка. В интернет Кариус е засипан с подигравки, а в испанската версия на статията за него в Уикипедия в биографията му бе добавено изречението “Родил се без ръце”.
“Лорис разбира всичко. Жалко, че това се случва в такъв мач, в края на толкова добър сезон. Аз му съчувствам. Трудно му е да се отърве от негативните мисли”, коментира мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп, който лично поиска Кариус на “Анфийлд” и го наложи на мястото на Симон Миньоле.
За него е известно, че приема болезнено критиката, а такава определено ще има много в близките дни.
Кейлор Навас Кейлор Навас1 Лорис Кариус1 Лорис Кариус
Даниел Карвахал Даниел Карвахал2 Трент Александър-Арнолд66 Трент Александър-Арнолд
Емре Джан  Емре Джанвлиза
82' Садио Мане  Садио Манежълт картон
Гарет Бейлгол Гарет Бейл  64'
Искоизлиза Иско  61'
Гарет Бейлвлиза Гарет Бейл
55' Садио Мане  Садио Манегол
Карим Бенземагол Карим Бензема  51'
Даниел Карвахализлиза Даниел Карвахал  37'
Начо Фернандесвлиза Начо Фернандес
31' Мохамед Салах  Мохамед Салахизлиза
Карим Бензема
51'

55'
1:1
Садио Мане
2:1
Гарет Бейл
64'

3:1
Гарет Бейл
83'

Реал Мадрид - Ливерпуль. Обзор матча. Финал Лиги чемпионов 2017/18 от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

27 май 2018 | 12:21

За загубата виновен е Клоп - не взе заместник на Коутиньо, цял сезон разчиташе Салах да ги носи на гърба си, а не взе качествени резерви, които да помагат и да го заместят, ако се наложи - видя се и вчера, че само дървета можеха да влязат от нея; вратарския пост е проблемен от години, ама Клоп така и не взе качествен резервен вратар. Рейтинг: 21 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Х
(Гост)
27 май 2018 | 17:44

Как по-точно да вземе качествен заместник на Коутиньо, който да не е играл в ШЛ, гений? Рейтинг: 5 1

Гмо Микре
(Гост)
13
отговор
27 май 2018 | 12:01

Вратарят на Витоша Бистрица е с класи над този Мукариус!!! По калпав от него може би е само Евгени Александров от бившето Литекс Рейтинг: 16 0

27 май 2018 | 09:53

Спешно трябва да харижем и Кариус, и Миньоле някъде в аремнското първенство и да купим двама класни вратари. Трябват ни класни халфове, Джан си заминава, но и без това не е топ класа, Милнър издъхва, Вайналдум дано се развие и стане по-стабилен, и още двама защитници, защото Ван Дайк не може да смогне на грешките на Ловрен и Клаван. Рейтинг: 8 5

AA
(Гост)
27 май 2018 | 10:36

Ловрен снощи игра много добре. След привличането на Ван Дайк играе все по стабилно. Още се сработват но следващият сезон може да са много стабилни в защита. Вайналдум ми направи добро впечатление с уменията си но сякаш му липсва самочувствие. Рейтинг: 24 1

27 май 2018 | 09:25

Може да пишете,каквото искате,всичко се видя много ясно снощи.не можеш да спечелиш финал с трима добри нападатели и почти нищо зад тях.обвинявайте Рамос за нарушението срещу Салах,но тази контузия си е чист малшанс.защо никой ама никой не споменава котузията на Карвахал?да ви кажа,според мен Перез е платил на Кариус преди мача:::.липса на класа,няма отбор там,това е.ближете си раните сега. Рейтинг: 13 25

Yesterday
(Гост)
27 май 2018 | 09:46

защото Карвахал се контузи сам, не е ключов играч, от когото зависи постройката и динамиката на отбора, докато Салах беше УМИШЛЕНО контузен, а той е сърцето на отбора. Смърт на децата на Рамос Да умре в гърч! Рейтинг: 23 29

27 май 2018 | 16:59

само срами името Лорис поне да беше хюго лорис нямаше да е такъв педал Рейтинг: 2 1

27 май 2018 | 09:22

Не излязоха,защото трябваше да пазят Салах,след контузията му нещата веднага се обърнаха.Преди нея Марсело го бе страх да премине центъра на терена,а след нея и сами видяхте. Рейтинг: 28 2

До Байерн
(Гост)
6
отговор
27 май 2018 | 08:30

Прочетох ти внимателно коментара,и те питам щом Реал са с толкова добри игачи а Ливърпул с толкова "дървари",защо 30 минути Реал не излезе от тяхното наказателно поле? Това което видях аз беше ШОК И УЖАС в редиците на реал едно голямо опълчение първите 30 минути.Смятам ,че Салах направи разликата и ,че е крайно време за нарочни фалове водещи до контузии да се наказват футболисти и то за дълго.Защото колкото и да смяташ за дърводелци Ливърпулци с човек по-малко се играе трудно.И последно за това кой какво щял да направи Байерн,Рома,Реал и т.нт.спомни си финала 1999 година и тогава пиши за ролята на дори само един човек,смятам ,че точно ти ще се сетиш най-добре за какво говоря.П.С.Тогава стисках палци за Баварците. Рейтинг: 29 15

d
(Гост)
27 май 2018 | 08:46

Ти думата тактиката знаеш ли що е ? Те и срещу Челси в първенството играха така, ама паднаха с 1-0, нали? Всеки вече знае как се бие Ливърпул. Прибираш се, играеш на контра и ги чакаш да се уморят и баба знае, че след 70-тата минута те едвам ходят. Реал приеха играта много правилно, те ви позволиха да натискате. И въпреки това нямахте чисти положения, което говори достатъчно. Рейтинг: 21 10

Niki
(Гост)

еd
(Гост)
27 май 2018 | 09:24

Рамос напълно умишлено му задържа ръката при падането. Наистина е редно да започнат да бъдат санкционирани такива нарушения, зашото това оказа голямо влияние на мача. Рейтинг: 27 5

-
(Гост)
27 май 2018 | 11:16

Какъв шок и ужас, бе, тъпанар, Реал фа не са извадени от някоя кофа. Това му се казва опит, остават ги кучетата от Ливърпул да бягат като гламави и да пресират и след първото полувреме нямат сили да си издърпат сополите. Със или без Салах, Реал бяха победители още преди да е започнал мача. Казвам го като фен ма Челси. Рейтинг: 10 3

27 май 2018 | 08:10

Ливърпул е топ отбор но никога е нямал топ вратар . Кариус е потресаващ - няма топ вратар в света който да разчита на прическа и татуси за да опази вратата си : Куртоа, Де Хеа , Нойер , Облак ,Буфон ,Донарума , Тер Стеген ??? Рейтинг: 48 5

fen na barca
(Гост)
27 май 2018 | 10:10

тоя Кариес ли е къв е не го знам ама ливърпул никога не са имали някъв добър вратар Рейтинг: 5 2

1899
(Гост)
3
отговор
27 май 2018 | 07:53

Днес треньорите искат вратарите да играят все по-добре с крака, но прави впечатление, че колкото по-добре играят с крака, толкова повече не могат да играят с ръце. Проблемът не е само с Кариус. Той е само част от извадката. Рейтинг: 44 7

27 май 2018 | 06:41

Няма как да стане, защото това е отбор от 1 хайде 2 играча, но главно 1. Вижда се и го видях в много мачове, като излезе Салах и това става друг отбор и цялата игра се променя и дори средняци им нижат за няколко минути по 2-3 гола и това се видя безброй пъти през сезона. Нямат пейка, нямат и класни титуляри зад нападението. Фермино и Сане са класа, но без Салах всичко рухва и при тях. Защита тоя Ван Дайк почва да влиза в час не си струва парите, но лека по лека задобрява, а тоя Робъртсън им е най-добрия в защита - безспорно откритие и играта му е на топ ниво и то за толкова кратко време, за мен всичко свършва до тук и останалите са средняци и не струват и е чудо че Салаах и с помоща на 3-ма още ги закара до финал дори. Но аз знаех че ще паднат, защото в много линии и позиции нямат класа. Погледнете нас дори, които не сме в най-добрата си селекция и имаме и няколко ненужни стареца, но въпреки това направете сравнение Байерн излезе без Нойер, Видал , Коман, Алаба все основни имена и още 1-2 ма липсващии още в началото се контузиха двама безспортни титуляри станаха над 6 основни играчи, които ги няма и въпреки всичко това Байерн имаше 10 пъти по-балансиран състав от този на Ливърпул и на техните места видях не по-лоши имена, да вярно не добри колкото селекцията на Реал, но все пак изобщо не си личеше липсата на почти цял отбор и Байерн смачка Реал и загубихме заради куп пропуски главно, което беше малшанс и пълен късмет за Реал и също така подобни грешки на вратаря ни и резервния защитник Рафиня. Но безспортно Байерн продължи да играе по-добре от Реал и да създава положения и да бъде по-добрия отбор на терена въпреки всички отцъстващи имена и сега направете сравнение, за Ливърпул се контузи само един , единствен и мача приклчи още там. Дори да не бяха грешките на вратаря им се виждаше как Реал редеше положение след положение и гола беше въпрос на време. Ливъпрул имаха 2 положения и те бяха все в периоди , когато Реал поведеше и спираше да играе. И щом Реал тръгнеше напред и веднага имаше чисто положение или гол. А докато Салах беше на терена Ливърпул мачкаше Реал от игра. Е няма как отбор зависещ толкова от един играч да стане шампион. Дори Лева не е кой знае колко важен за нас, вкарва 30 гола в лигата, като бие и дузпи, но нищо не прави в големите мачове. Вагнер за 10 мача вкара 15 гола без да бие дузпи , виждате ли? Байерн, Реал не са зависими от 1 играч , за мене мача Байерн-Реал беше финал преди финала. С цялото ми уважение Рома и Ливъпрул въпреки 46-те гола на Пул в турнира, въпреки победата на Рома над Барса и Чесли с по 3-0 и недопуснат гол на Олимпико преди 12 финала, за мен тези отбори бяха на 12 с голяма доза късмет , съдийски грешки , подценяване от страна на съперниците им и все такива неща, но не и заради безспорна класа, защото те нямат балансирани състави във всички линии каквито са нужни за такъв турнир , разчитаха на магия и чудеса, каквито често стават, но не чак толкова често. С цялото ми уважние, но тези отбори нямаха пълния потенциал за шампион или финал дори ако не бяха един срещу друг. Днес Байерн щеше да има всичките си играчи и Нойер и Алаба и Коман и е жалко че фифа които доказано нагласят жребиите, спомнете си гафа на Рома с билетите за мача с Пул. По-добре да бяха нгласили Байерн и Реал да се разминат и да играят финал. Така щяхме да гледахме един истински и оспорван финал от 1-та до последната минута, защото Байерн за първи път от много време щеше да излезе срещу отбор като Реал или Барса с оптимален състав без куп контузии. Вместо това нагласиха тези два отбора да играят и титлата днес беше ясна. Дори не мисля, че Салах можеше да им изнесе целия мач. Реал имат Иска, а в центъра Крос-Модрич-Каземиро, сравнете ги с дърварите от халфовата линия на Пул - от земята до небето разлика. Имат смени като Ковачич, Бейл, Васкес, Асенсио, а Пул нямаха нищо на пейката. Дори последните минути можеха да ги убият дори Пул да водеше до тогава, щото не могат 90 минути да мачкат и помним какво ги направи Севиля и как още 1 минута и 4-3 щеше да стане даже. Просто няма потенциал този отбор с тази селекция това е. Даже ето още примери. Ливъпрул води на Севиля 3-0 на почивката и става 3-3 след нея, като последните голове падат на края на мача, а Севиля продължи да атакува и още минута ставаше 4-3. Срещу Сити в лигата водят 4-1 в 86 минута в 90-та е 4-3 в 92-та някъде Агуеро прави фрапантен пропуск и за малко да стане 4-4. Играят преди мача с Рома с някой от последните в Англия беше и водят 0-2 , излиза Салах в края на мача и за броени минути 2-2. При 5-0 срещу Рома излиза Салах 75-та и в 90-та вече е 5-2, като Рома пропуска още едно 100%-во положение , отиваше си към 5-3. В Рим отново след като се умориха им напукаха 2-3 гола. Та дори и със Салах днес и 2-0 като нищо като им паднеха батериите и ония като пуснат 3-ма свежи като Асенсио, Васкес и Бейл и за 15 мин можехе да се окажат на обратната страна на онова което се случи в Истанбул. За това ви казвам, за мене Ливъпрул беше загубил преди да излезе, а ако са имали и най-малки шансове за чудо то те умряха с излизането на Салах. Няма как да зависиш до такава степен от 1 и да очакваш нещо. Колкото и да е добър, това е само 1 човек. Рейтинг: 54 4

;
(Гост)
27 май 2018 | 08:12

Общо взето си прав,но според мен в този мач`не зависеха само от един човек,този мач`зависеха от двама човека - единият излезе рано-рано,а другият остана до края - вратаря,и сега ще си носи критиките и спомените цял живот.Той трябва сега да мине един опреснителен курс от първи клас на вратарското училище и да си припомни при такива топки как трябва да се избива топката ,а не да се опитваш да я хващаш Рейтинг: 34 0

›› Live Scores

Всички мачове

В ШЛ Мадрид вече печели „защото така” 26 април 2018
Реал Мадрид победи „защото така”. Защото е отбор специалист по преобразуването на действителността, по откъсването от футболната ортодоксалност. В това отношение няма равен. В Мюнхен заби две крошета в ...
Интервюто с Бенитес: Ливърпул има интензитет, ... 23 май 2018
Наскоро обявен за Треньор на годината заради отличния си сезон в Нюкасъл, Рафаел Бенитес е закърмен с мадридизма и „осиновен” на Мърсисайд, така че е идеалната фигура, която да коментира предстоящия финал в ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.