Късен гол донесе успех за Карнобат

Футболистите на Карнобат приключиха с победа домакинските си двубои от шампионата на Югоизточната Трета лига, след като се наложиха с 2:1 над Ямбол.
В предпоследна среща от първенството карнобатлии срещнаха добре мотивирания за победа отбор на Ямбол, който даде всичко от себе си, за да си тръгне от Градския стадион в Карнобат с успех, но късметът бе в полза на домакините.
Резултатът обаче се разви не по очаквания начин за феновете на Карнобат, след като в 7-ма минута Христо Димитров наказа колективна грешка в отбраната на домакините за 0:1. Попадението падна в миг, в който карнобатлии опитаха първоначален натиск, с който подсказаха на феновете си, че би трябвало да преодолеят Ямбол.
Активността на състезателите на Карнобат продължи и след гола, но до изравнително попадение се стигна в 28-ма минута, когато Димитър Петров намери в малкия пеналт на гостите Георги Калоянов, който съумя да промуши топката в мрежата на Желев за 1:1. До края на първата част статуквото не се промени, а през второто полувреме ямболии се хвърлиха упорито да гонят трите точки, като регистрираха няколко сериозни пропуска пред вратата на Карнобат, основно чрез Вълев, Андонов и Димитров.
Трябва обаче да отбележим, че стражът на домакините, Роман Васенев, беше на висота и спаси не малко опасности, които биха попаднали в графата „сигурни голове“. Отделно Николай Вълев нацели страничната греда в 80-та минута. Едно от най-чистите положения за Карнобат през втората част бе дело на юношата Ивайло Стойчев, който в 88-ма минута от изключително изгодна ситуация стреля над вратата, преди да дойде 90-та минута, когато топката попадна в Яни Николов. Той бе с гръб към вратата на Ямбол, завъртя се на 180°, след което с кинжален удар изпрати топката в мрежата на гостите за крайното 2:1.
Така Карнобат зарадва феновете си с последни за сезона 3 точки в домашни условия, преди следващата седмица да изиграе последната си среща от първенството, която е свързана с гостуване на Борислав /Първомай/. Двубоят е на 2-ри юни, събота, от 18:00 ч.
КАРНОБАТ: Роман Васенев, Стоян Калпаклиев, Милен Стоянов, Иван Грингов /64 – Стефан Василев/, Пламен Димитров, Георги Йорданов, Трендафил Момчилов, Живко Димов /78 – Ивайло Стойчев/, Димитър Петров, Яни Николов, Георги Калоянов /72 – Марин Маринов/
ЯМБОЛ: Асен Желев, Атанас Иванов, Георги Нейков, Румен Стоянов, Иван Иванов, Венцислав Иванов /77 – Георги Георгиев/, Александър Андонов, Христин Колев, Христо Димитров, Николай Вълев, Данаил Иванов