Кралят e един! Луди голове и един виновен вратар (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид спечели безпрецедентен трофей №13 в Шампионската лига след победа с 3:1 над Ливърпул във финала в Киев. Главен герой в сблъсъка беше вратарят на мърсисайдци Лорис Кариус, който на практика отбеляза две попадения за "лос бланкос". В 51-ата той търкулна топката в крака на Карим Бензема за 1:0, а в 83-ата позволи на кълбото да мине през ръцете му след удар на Гарет Бейл от почти 30 метра. Уелският стрелец реализира и фамозен гол със задна ножица в 64-ата минута. За "червените" точен беше Садио Мане в 51-ата. Англичаните понесоха жесток удар още в 30-ата минута, когато Мохамед Салах напусна с контузия.
Зинедин Зидан повтори стартовите 11 от битката за трофея в Кардиф преди година. Иско беше поставен зад Карим Бензема и Кристиано Роналдо, измествайки Гарет Бейл. Както се очакваше, Лукас Васкес и Марко Асенсио също останаха на пейката.
Дуа Липа подгря публиката преди големия финал@@@Юрген Клоп не изневери на своята схема 4-3-3, разчитайки в атака на "мълниите" Мохамед Салах, Роберто Фирмино и Садио Мане. Жоржиньо Вайналдум пък зае вакантната позиция в средата на терена след травмите на Емре Джан и Алекс Окслейд-Чембърлейн.
Реал Мадрид - Ливърпул 0:0@@@Преди да е изминала и минута "червените" се доближиха до вратата на Кейлор Навас. Каземиро загуби топката, Салах потърси пас в наказателното поле, но Рафаел Варан беше на точното място. В петата минута Марсело срита Салах пред наказателното поле и съдията Милорад Мажич не извади картон само заради ранния стадий на двубоя. Английският тим изпълни късо, а египетският нападател беше блокиран при опит за шут.
Реал Мадрид - Ливърпул 0:0@@@В седмата Навас се хвърли в краката на Салах и успя да "захлупи" топката". Мърсисайдци започнаха вихрено и рано опитаха да наранят своя съперник. В 11-ата Марсело отправи слаб и неточен удар, но загатна, че "лос бланкос" не са забравили да атакуват.
В 14-ата британците натикаха сериозно Реал пред вратата на Навас, създаде се голяма суматоха, но нито един от опитите за удар не се получи. В 15-ата Кристиано шутира мощно и много опасно над вратата от малък ъгъл след много добра акция на испанския тим.
Реал Мадрид - Ливърпул 0:0@@@В 17-ата напрежението скова Даниел Карвахал и той изрита топката назад, предизвиквайки корнер от нищото. "Лос меренгес" бяха подложени на страхотна преса. В атака "червените" показваха остри зъби. В 23-ата Фирмино получи сам около дузпата, но се засуети и беше блокиран. Секунда по-късно Александър-Арнолд шутира мощно, топката рикошира, ала Кейлор Навас показа майсторство и парира.
Реал Мадрид - Ливърпул 0:0@@@В 25-ата Салах "изправи косите" на феновете на Ливърпул. Африканецът удари лошо рамото си след схватка със Серхио Рамос. Голаджията на ливърпулци се върна на терена, но само две-три минути по-късно отново легна на тревата и напусна със сълзи в очите. На негово място влезе Адам Лалана.
Реал Мадрид - Ливърпул 0:0@@@Испанците надигнаха главата след смяната на Салах, възползвайки се от стъписването в редиците на Клоп. В 32-ата Карим Бензема беше блокиран в наказателното поле при доста добро положение в графата на европейския крал. В 36-ата финалът даде втора жертва, след като Карвахал също получи контузия и беше сменен от Начо Фернандес.
Реал Мадрид - Ливърпул 0:0@@@В 43-ата топката попадна в мрежата на англичаните. Кристиано Роналдо стреля опасно с глава, Лорис Кариус реагира и изби, а Бензема беше точен при добавката. Страничният рефер правилно вдигна флага за засада, като такава имаше и на португалеца, и на французина. В 45-ата Бензема центрира към далечната греда, където Начо стреля директно от въздуха и изпрати топката от външната страна на мрежата в аут.
Реал Мадрид - Ливърпул 0:0@@@В третата добавена минута на полувреме френският стрелец на мадридчани получи пространство, напредна и шутира много опасно от 20 метра - на по-малко от метър от голлинията. Като цяло първият половин час мина изцяло под диктовката на тима от "Анфийлд", а след смяната на Салах мадридчани тръгнаха напред и започнаха да създават положения.
Реал Мадрид - Ливърпул 0:0@@@Втората част започна с великолепна възможност за Реал. Лалана направи груба грешка и подари топката на Иско, който от 15 метра насочи в напречната греда, а вратарят Кариус беше далеч напред. В 51-ата и Бензема не разбра как отбеляза гол. Френският нападател не успя да достигне до дългото подаване. Кариус улови и въпреки че беше притиснат от Бензема, реши да подава с ръка топката отдолу, Карим протегна крак и блокира топката. Кълбото се търкулна и се мушна в мрежата до дясната греда.
Реал Мадрид - Ливърпул 2:1@@@Английският тим успя да се надигне и отвърна с ранен изравнителен гол. В 55-ата Деян Ловрен скочи най-високо при корнер, насочи към малкото наказателно поле, а там Садио Мане протегна крак пред вратаря и изравни - 1:1.
Реал Мадрид - Ливърпул 2:1@@@В 60-ата Иско овладя с гръб към вратата на около осем метра от голлинията. Малагийският халф се завъртя и стреля към близкия ъгъл - Кариус плонжира и изби в корнер. Минута по-късно Иско отстъпи място на Бейл. Едва четири минути по-късно уелската звезда реализира шедьовър. Гарет вкара един от най-красивите голове на финали в ШЛ, след като завъртя превъзходна задна ножица на 16 метра от голлинията и заби топката под гредата. Асистенцията беше на Марсело.
Реал Мадрид - Ливърпул 3:1@@@В 69-ата капитанът Рамос се намеси току пред Мане. Минута по-късно Мане тресна страничната греда след остър и нисък удар по диагонала от около 20 метра. В 82-ата Кариус направи силно спасяване след страхотна комбинация между Бейл и Бензема. Само минута по-късно Бейл шутира от 28 метра, вратарят реши да лови топката, но тя му избяга и кълбото мина зад гърба му и влезе в мрежата за 3:1.
Реал Мадрид - Ливърпул 3:1@@@До края интригата отсъстваше. В третата добавена минута Кристиано беше с топка в наказателното поле и точно когато щеше да шутира в наказателното поле се хвърли фен. Съдията Мажич спря срещата, а секунди по-късно наду финалния сигнал.
Реал Мадрид - Ливърпул 3:1@@@Реал Мадрид отново е господарят на Европа, а за Ливърпул остава утехата, че изигра много добър мач.
Реал Мадрид - Ливърпул 3:1
1:0 Бензема (51)