Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Голово шоу с легендите на Левски за 100 години Хебър

Отборите на ветераните на Хебър и Левски спретнаха истинско голово шоу за публиката в Пазарджик на стадион "Георги Бенковски". Двубоят беше по случай 100-годишнината на пазарджишкия клуб. Множество легенди на "сините" участваха в мача, а други като Божидар Искренов наблюдаваха срещата от трибуните. Мачът завърши 5:5, след като "сините" губеха с 1:5 в началото на второто полувреме. В състава на левскарите личаха имената на Георги Иванов-Гонзо, Христо Йовов, Даниел Боримиров, Дончо Донев, Александър Александров-Кривия, Владимир Гаджев, треньорите от школата Красимир Петров, Борислав Кьосев, Валентин Захариев и др.

Най-успешните футболисти в историята на Пазарджик - близнаците Йордан Минев и Веселин Минев, както и вратарят Георги Петков също присъстваха на стадион "Бенковски". Единствено стражът не взе участие в мача, като гледа срещата в компанията на треньора на Септември Николай Митов, докато юношите на Левски и Хебър изгледаха първата част от пейката с екипа за "зелените", след което Веско Минев облече екипа на Левски и вкара два гола. Брат му пък игра за Хебър. Резервен вратар на домакините беше Славчо Тошев, а бранителят Александър Тунчев също игра за родния си тим.

Георги Иванов-Гонзо даде аванс на "сините" в 15-ата минута, които обаче получиха след това пет попадения в своята врата. Красимир Василев и Владо Донев вкараха по два гола, за да стане резултата 4:1. Преди това при резултат 1:1 легендата Боримиров беше изгонен заедно с Кьосев от домакините преди почивката, след като двамата се сбиха на терена.

Бившият нападател Спас Гигов вкара пети гол за Хебър за радост на публиката по трибуните.
В този момент Веселин Минев, който влезе за "сините" намали, а веднага след него и Йовов вкара гол. Отново Минев и Дончо Донев оформиха крайното 5:5.

През целия ден ще има празненства в Пазарджик по случай вековния юбилей, а от 18:00 часа мъжкият тим на Хебър приема Сливнишки герой (Сливница) в последното си домакинство за сезон 2017/2018 от Югозападната Трета лига.