Ще бием ли и американците?

Волейболистите от националния отбор на България ще излязат за втория си мач от новосформираната Лига на нациите. Момчетата на селекционера Пламен Константинов излизат срещу САЩ във втората си среща от Група 2 на турнира в китайския град Нингбо. Двубоят е днес от 11,00 часа българско време и ще бъде предаван пряко от А1 по MAX Sport 1, както и безплатно във Фейсбук страницата на телевизията.
Китай - България 2:3@@@
Вчера българските "лъвове" тръгнаха много трудно в надпреварата, като обърнаха и надделяха драматично над домакините от Китай с 3:2 гейма. Преди това САЩ се наложиха над Аржентина със същия резултат.
България и САЩ ще се срещнат за 25-и път на голям световен форум, като до момента "трикольорите" водят с 14 срещу 10 победи. Но трябва да се отбележи, че американците са спечелили 7 от последните 9 сблъсъка между двата тима. Изключенията са победите на България във вече бившата Световна лига през 2013 година с 3:1 и през 2014-а с 3:2 гейма. Последната среща между България и САЩ е в Световната лига през 2016-а, когато "янките" спечелиха с 3:1.

За последно българите са тръгвали с две последователни победи на голям форум през 2013 година в Световната лига, докато САЩ направиха това и през 2017-а, отново в Лигата.

ГЛЕДАЙТЕ мача БЪЛГАРИЯ - САЩ безплатно онлайн във фейсбук страницата на MAX Sport 1 - ТУК!!!