Британка стана носител на Световната купа по модерен петобой в София

Кейт Френч от Великобритания спечели Световната купа за жени, след като триумфира с титлата на терена в Национална спортна академия "Васил Левски". Френч събра 1379 точки от плуване, фехтовка, конна езда, бягане плюс стрелба и заслужено грабна златния медал.

Втора се класира Натали Коул от Ирландия с 1366 точки, а трета Юлия Баташова (Беларус) с 1362. Олимпийската шампионка от Рио Клое Еспозито (Австралия) остана четвърта с 1353 точки.

Състезанията се проведоха на басейн "Диана" и НСА. Медалитските бяха наградени от президентите на Международната федерация по модерен петобой Клаус Шормън и шефа на родната централа Андрей Кузманов.

В събота от 9.30 часа е началото на финалите в дисциплината плуване при мъжете. От 11.30 часа е фехтовката, следва бонус рунда, в 16.00 часа стартира конната езда, а от 18.00 часа е комбинираната дисциплина бягане плюс стрелба.

Вчера победител в полуфиналите стана Димитър Кръстанов (България) и в утрешното разпределяне на медалите от Световната купа е фаворит за качване на подиума. Входът за публика в НСА е безплатен.