Германец спечели 18-ия етап на "Джирото"

Германецът Максимилиан Шахман спечели 18-ия етап от колоездачната обиколка на Италия. 24-годишният Шахман беше най-бърз по 196-километровото трасе от Абиатеграсо до Прато Невозо и финишира с време 4.55:42 часа, записвайки първи етапен успех в тазгодишното издание на Джирото. Втори на 10 секунди остана Рубен Пласа (Испания), а трети на 16 секунди финишира Матиа Катанео (Италия).
Лидерът в генералното класиране Саймън Йейтс от Великобритания завърши едва 20-и, което позволи на втория Том Дюмулен (Холандия) да съкрати изоставането си само на 28 секунди. Холандецът финишира 13-и в днешния етап. Трети в общото подреждане на 2:43 минути е италианецът Доменико Поцовиво, а четвърти на 3:22 минути е четирикратният победител в "Тур дьо Франс" Крис Фруум (Великобритания).