Дубъл за Шкендия

Шкендия победи Пелистер Битоля с 3:0 във финала на турнира за купата на БЮР Македония по футбол в тежките условия заради силен дъжд и вятър на терена на стадиона в Струмица. Клубът от Тетово заслужи за втори път трофея в историята си след 2016 година, като взе реванш от съперника за загубата си на финала през миналия сезон след изпълнение на дузпи.

Висар Мислиу се разписа два пъти с глава, по веднъж в средата на двете полувремена, а голмайсторът на тима Бесарт Ибраими също вкара малко след почивката за класическия успех. Така Шкендия стана петият клуб в историята, който записва "дубъл", след като по-рано през сезона си осигури и титлата в първенството с внушителните 35 точки преднина пред втория Вардар Скопие. Пелистер пък завърши на последното десето място в шампионата и отпадна.